Pasitikėjimas šeimoje

Pasitikėjimas santykiuose

Pasitikėjimas – pagrindinis darnių santykių aspektas. O ribos, kai abejojama pasitikėjimu, kiekvienam yra skirtingos.

Studijuojant praktiką ir skaitant santykių istorijas, negaliu nustoti stebėtis tokiomis istorijomis, kaip, pavyzdžiui:

  • vyras su draugais visai nakčiai nuėjo į pirtį, kur draugai išsikvietė lengvo elgesio mergužėles;
  • ištekėjusi moteris be vyro išvyko su drauge pailsėti į kurortą karštose šalyse;
  • vyras, būdamas vedęs, naktį eina į klubą ir nakvoja pas draugą;
  • ištekėjusi moteris su simpatišku ir vienišu kolega nuėjo pas jį į namus užbaigti darbo…

Tokių istorijų – daugybė. Ir kiekvienoje istorijoje matome, kad partneris pasitikėjo, tačiau, deja, kiekviena iš šių istorijų baigėsi nelinksmai.

Jei neliesime laisvų santykių temos ir kalbėsime apie tradicinius monogaminius santykius, tuomet neaišku, kam apskritai reikėjo kiekvienoje iš minėtų istorijų tikrinti partnerio pasitikėjimą.

Nė vienoje iš istorijų nebuvo jokių kritinių situacijų, o tiesiog gryna kvailystė arba noras pasismaginti.

Pasitikėjimas – pagrindinis darnių santykių aspektas. O ribos, kai abejojama pasitikėjimu, kiekvienam yra skirtingos. Be to, pasaulyje ir žmonių bendruomenėje egzistuoja tam tikras bazinio pasitikėjimo lygis. Kalba eina apie tai, kaip mes bendraujame su nepažįstamaisiais ir kiek esame linkę jais pasitikėti bendravimo pradžioje.

Pasitikėjimas – tai procesas ir jis negali turėti pastovaus, nekintančio dydžio ir stiprumo.

Kai asmuo elgiasi taip, kaip iš jo tikimasi, elgiasi teigiamai, mūsų pasitikėjimas juo auga. Kai asmens elgesys ima neatitikti mūsų lūkesčių, pasitikėjimas prarandamas.

Pseudopsichologija skleidžia idėją, kad kiekvienam asmeniui reikia suteikti pasitikėjimo kreditą, o jei asmuo jo nepateisina, jo kreditas tampa išeikvotu. Tačiau suteikdami pasitikėjimo kreditą bendravimo pradžioje, mes suteikiame asmeniui teisę elgtis su mumis netinkamai.

Daug lengviau ir veiksmingiau suvokti savo ribas ir jas įtvirtinti realiuoju laiku, nei laukti, kol kreditas bus išeikvotas.

Atitinkamai mums reikalingas vidinis ryžtas nutraukti santykius, jei pasitikėjimas išsenka. Tačiau tik nuo jūsų priklausys, ar šį pasiryžimą įvykdysite ir nesuabejosite pasitikėjimu žmogumi be rimtos priežasties.

Tik nuo jūsų pačių priklauso, ar leisti partneriui vienam vykti į atostogų į kurortą karštoje šalyje; ar galite nakvoti su priešingos lyties draugais; ar galite eiti į naktinius klubus; kaip vertinti bendravimą su buvusiais seksualiniais partneriais; kur yra ribos bendraujant su priešingos lyties draugais.

Nuosavų ribų nesuvokimas neatleidžia jūsų nuo atsakomybės už santykiuose kylančius nesutarimus. Santykiai, kuriuose partneriai nežino savo ribų, sudaro palankią dirvą neištikimybei.

Jei jūsų partneris suabejojo jūsų pasitikėjimu juo, pagalvokite, ar jis turėjo būtinybę rizikuoti jūsų santykiais. O jeigu ne, tuomet turėtumėte pagalvoti, kodėl noras gauti teigiamų emocijų už santykių ar šeimos ribų jūsų partneriui yra svarbesnis už rūpinimąsi jūsų psichologine būkle. Atitinkamai jums teks nuspręsti, ar su tokiu žmogumi jums pakeliui jūsų gyvenimo kelyje.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *