5 patarimai iš interneto virtuvei. Pati juos išbandžiau – veikia ar ne?

Šiame tekste parinkau jums keletą buitinių gudrybių. Ar padės jos palengvinti namų šeimininkių gyvenimą?

***

Neseniai kilo mintis pasigaminti varškės pyragą. Ir tuo pačiu metu nusprendžiau išbandyti patarimus, kuriuos sužinojau iš interneto. Ar jie realiai veikia? Straipsnio pabaigoje parodysiu tortą, kurį galiausiai pasigaminau.

Kaip susmulkinti varškę?

Pirmas dalykas, kurio prireikė – susmulkinti varškę, kad neliktų grūdelių. Jei įdėsite varškę į koštuvą, o paskui bandysite ją išspausti – tai užtruks pakankamai ilgai. Pasirodo, yra greitesnis būdas. Reikia paimti nedidelį sietelį ir juo, kaip grūstuve, sutrinti varškę. Šitaip susmulkinau varškę pakankamai greitai. Svarbiausia, kad pats sietelis būtų elastingas ir tvirtas.

Kaip iš vyšnių pašalinti kauliukus?

Viršutinį torto sluoksnį nusprendžiau pagaminti iš vyšnių ir želė. Vyšnias atitirpinau mikrobangų krosnelėje, paskui teko išimti iš uogų sėklas. Yra labai daug būdų tai padaryti. Kažkas sėklas šalina smeigtuku ar sąvaržėlę, kažkas – kinišku pagaliuku, o aš radau kitą įdomų būdą. Pasirodo, sėklas galima pašalinti naudojant įprastą piltuvą. Dedame jį ant lėkštės plačiąja dalimi, o uogą „mauname” ant siauro vamzdelio ir stumiame žemyn. Kauliukas krenta ant lėkštės. Metodas realiai veiksmingas.

Kad nesitaškytų purslai

Dar viena problema, su kuria nuolat susiduriu gamindama – purslai plakant tešlą mikseriu. Radau išeitį ir iš šios situacijos. Internete patariama maišytuvą apvynioti maistine plėvele, tada purslai nesitaškys į visas puses. Žinoma, tai nėra labai patogu, jeigu tenka nuolat pridėti papildomai miltų ar cukraus. Todėl plėvelę aš pakeičiau paprastu plastikiniu maišeliu, vienoje pusėje padarydama įpjovą, kad maišelį būtų patogiau nuimti ir uždėti.

Kaip patogiai iškloti formą?

Kadangi mano forma apvali, o tokios konfigūracijos pergamento neturiu, nusprendžiau paieškoti kito patogaus būdo. Reikia atpjauti pergamento gabalėlį ir kelis kartus perlenkti pusiau, kad gautumėte gabalėlį, primenantį lėktuvėlį, tada dedame jį formos centre ir suapvaliname kraštus – gavome apskritimą.

„Tai ne nuodai, valgyti galima“

Kaip ir žadėjau, parodysiu, koks tortas man gavosi. Kepiau tik apatinį šokoladinį biskvitą, antras sluoksnis – varškė su cukrumi, o pačiame viršuje sudėjau vyšnias ir užpyliau vyšnių sirupu su vandeniu ir želė.

Po pusvalandžio šaldytuve želė sustingo. Iškart atpjoviau kiekvienam šeimos nariui po gabalėlį. Dukra, paragavusi, išsakė savo autoritetingą nuomonę: „Mama, tai ne nuodai, valgyti galima!”



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *