90 procentų žmogaus sudaro mikrobai

Žmogaus kūnas, pasirodo, beveik visas sudarytas iš mikroorganizmų. Tačiau baimintis anksčiau laiko neverta, šios būtybės – anaiptol ne svetima gyvybės forma. Trilijonams mikroskopinių gyvybių žmogaus organizmas yra gimtieji namai.

„Mes iš esmės tik 10-čia procentų esame žmonės, visa kita – mikrobai”. – tikina daktaras Rojus D. Slitoris iš Korko instituto Airijoje. Per keturis metus trukusį tyrimą, jis padarė išvadą, kad tikrasis bakterijų, gyvenančių žmoguje, vaidmuo yra nepelnytai sumenkintas.

Mūsų tarpusavio santykiai su vienaląstėmis būtybėmis yra tokie glaudūs, kad kai kurie mokslininkai dabar linkę žvelgti į žmogų ir jame gyvenančias bakterijas kaip į vieną superorganizmą. „Šiuo metu bakterijas laikome savotišku virtualiu organu, kurio gyvybinės veiklos produktai yra gerokai svarbesni, nei, tarkime, kepenų produktai”. – paaiškino daktaras Slitoris.

Jo duomenimis, žmogaus organizme yra maždaug 500 įvairių bakterijų rūšių. Dėka jų nesiliaujančio dauginimosi, suaugusio žmogaus organizme gyvena apie 100 trilijonų vienaląsčių būtybių – beveik 10 kartų daugiau nei tie keli trilijonai ląstelių, iš kurių sudarytas pats žmogaus organizmas. Pavyzdžiui, vien tik žarnyne gyvena iki 2 kilogramų bakterijų.

Daktaras Slitoris teigia, kad bakterijos – tai ne tik mūsų palydovės, bet ir nepakeičiamos pagalbininkės. „Visa tai labai primena simbiozę. – pasakoja mokslininkas. – Tai reiškia, kad mainais už maistą bakterijos dalyvauja virškinimo, vitaminų gamybos, imuninės sistemos stiprinimo procesuose”. Be to, draugiški mikroorganizmai gina šeimininką nuo infekcinių ligų sukėlėjų, kaunasi su priešiškomis bakterijomis.

Jogurtų ir kitų panašių produktų mėgėjams tai, be abejo, gera žinia. Tačiau daktaras Slitoris įspėja, kad probiotikų poveikis yra labai trumpalaikis. „Didžioji tų bakterijų dalis ilgam neužsilaiko mūsų organizme”. Jos pereina „kiaurai” organizmą, nesugebėjusios organizuoti kolonijų. Iš kitos pusės, pastovus tokių produktų vartojimas gali sustiprinti naudingų bakterijų kolonijas. Ypač tai pasakytina apie atvejus, kai organizmas nusilpo nuo antibiotikų.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *