Taip kalba ir jaučia moterys, kurios savo gyvenimą paklojo ant meilės mylimiesiems altoriaus, bet nespėjo savęs realizuoti šiame gyvenime.
„Mano širdyje tarsi juodoji skylė. Būtent ten, kur turėtų būti mano „aš“, – skundžiasi pacientė, kurios suaugęs sūnus kaltina ją egoizmu.
Po skyrybų ji nebeištekėjo, visiškai pasiaukojo sūnaus auklėjimui. O dabar jis ruošiasi išeiti iš namų su savo jauna žmona. Kuri ir pavadino ją egoiste.
„Koks juodas nedėkingumas“, – skundžiasi moteris.
Gaila, tačiau šis polinkis – prisirišti prie artimųjų iki tokio lygio, kad prarandamas nuosavas „aš“, būdingas daugybei moterų.
Daugelis iš mūsų nemoka suteikti laisvės nei sau, nei kitiems – taip buvome auklėjamos, tokios ir užaugome.
O keistis, kartais pakankamai brandžiame amžiuje, yra labai baisu. Baisu pasilikti vienai, likti niekam nereikalingai. Ir dienų dienas sėdėti prie lango ir laukti, jaučiant širdyje didelę juodą skylę ir tuštumą.
Ką su tuo daryti?
Reikia pasakyti sau „stop“. Jei artimi žmonės nori nusistatyti kažkokią distanciją, vadinasi, jūsų meilė jiems jau atrodo pernelyg įkyri, o kontrolė pernelyg smaugia.
O ką tada daryti jums pačiai?
Reikia susidraugauti su savimi, tapti sau artimiausiu ir brangiausiu žmogumi.
O padėti tame gali du dalykai: nuosavų troškimų bei poreikių suvokimas ir rūpinimosi savimi įgūdžiai – dabar pats laikas juos ugdyti.
Ir tada gyvenimas nustos būti toks nelaimingas.
Rekomenduoju atlikti pratimą:
Reikia atsisėsti ir ramiai surašyti viską, ko taip ilgai troškote, tačiau anksčiau tai atrodė nerealu ir neįgyvendinama. Ir parašyti taip, tarsi tai jau būtų įvykę, o šalia įrašyti datą, kada tai turėtų įvykti.
Pavyzdžiui: „Su draugėmis pailsėjau prie jūros“. O šalia įrašykite datą: „20.. m. rugpjūtis“.
Žinomas amerikiečių saviugdos treneris Brianas Tracy teigia, kad tokių punktų turėtų būti bent dešimt, jie turėtų vadintis „Mano tikslai“, o jūs turėtumėte juos kiekvieną rytą perrašyti ranka iš naujo, nežiūrėdamos į ankstesnius įrašus, naujame puslapyje.
Per daugelį metų jis sukaupė daugybę užrašų knygelių, kadangi šį pratimą atlieka nebe pirmą dešimtmetį.
Kai kurie tikslai bus įgyvendinti, kai kurie keisis, kai kuriuos galima perrašyti daug kartų iš naujo, keičiant terminus.
Svarbiausia, kad po kurio laiko žmogus pradeda matyti savo gyvenimą savo, o ne svetimomis akimis, ir ta nerimą kelianti tuštuma viduje pamažu išnyksta.
Nes tampa aiškiai matoma, kad dabar tu pats kontroliuoji savo gyvenimą.