Kaip atpažinti psichopatą

Kaip bendraujant atpažinti psichopatą – penki aiškūs požymiai, teigia psichologai

Britų Kolumbijos universiteto mokslininkai papasakojo, kaip bendraujant atpažinti psichopatą – ypač jei prieš jus nepažįstamas žmogus. Psichopatija yra ne tik charakterio bruožas, bet ir nuolatinis sutrikimas, susijęs su smegenų veikimo būdu.

Nors psichopatai dažniau asocijuojasi su nusikaltėliais ar filmų vaizdais, iš tikrųjų jie yra daug dažnesni – psichopatijos bruožų turi maždaug 1 iš 100 žmonių, rašo „Styler”.

Ir ne visi jie daro nusikaltimus – daugelis jų yra gana socialūs, užima vadovaujančias pareigas, dirba versle, politikoje ar net medicinoje. Tačiau net ir prisitaikę psichopatai kelia pavojų, ypač asmeniniuose ar profesiniuose santykiuose.

Pagrindiniai požymiai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

Troškimas kontroliuoti ir dominuoti.

Psichopatai siekia kontroliuoti kitus, dažnai pertraukinėja pokalbius, rodo agresyvų elgesį, kai nesutaria. Asmeniniuose santykiuose jie gali slopinti savo partnerį – kritikuoti, žemai vertinti save, tyčiotis iš išvaizdos ar sėkmės.

Nematomumas minioje.

Kai kurie taip sumaniai maskuojasi, kad sudaro visiškai įprastų žmonių įspūdį. Jie moka prisitaikyti, sakyti „teisingus“ dalykus ir neišduoti savo prigimties, kol nesijaučia įgalinti.

Gebėjimas žavėti.

Psichopatai yra manipuliavimo meistrai. Jie dažnai sako tai, ką nori išgirsti, rodo dirbtinį rūpestį, žarsto komplimentus. Jų tikslas – įgyti jūsų pasitikėjimą, o tada panaudoti jus savo tikslams.

Nuolatinis melas.

Jie meluoja lengvai – kartais siekdami pasipelnyti, o kartais tiesiog iš įpročio. Sunku pagauti melą, nes psichopatai patys juo tiki arba meistriškai kontroliuoja veido išraišką ir kalbą. Jų melas yra priemonė jų tikslams pasiekti.

Pykčio ir nevaldomų emocijų protrūkiai.

Nors išoriškai jie gali būti ramūs ir žavūs, užtenka menkiausio atsisakymo ar prieštaravimo, kad sukeltų audringą, neadekvačią reakciją. Dažnai perauga į rėkimą, įžeidinėjimus ar grasinimus, neatsižvelgiant į kitų jausmus.

Papildomi faktai:

Psichopatai ir karjera. Neretai tokie žmonės renkasi profesijas, kuriose gali valdyti kitus: teisininkai, vadybininkai, finansininkai, policininkai, chirurgai. Tai nereiškia, kad kiekviena iš šių profesijų yra pavojinga, tačiau psichopatai tokiose pareigose dažnai jaučiasi kaip žuvis vandenyje.

Psichopatija ir vaikystė. Daugelis psichopatų vaikystėje pasižymėjo žiaurumu gyvūnams, abejingumu bausmėms ir empatijos stoka. Tokie ankstyvieji požymiai laikomi nerimą keliančiais.

Baimės ir gailesčio stoka. Psichopatai beveik nejaučia baimės, nesibaimina pasekmių ir niekada nesigaili. Net jei jie atsiprašo, tai greičiausiai yra tik įmantri gudrybė.

Jei pastebėjote, kad asmuo jus slopina, manipuliuoja, dažnai meluoja, demonstruoja šaltumą ir staigius nuotaikų svyravimus – tai priežastis susimąstyti. Su psichopatais neįmanoma užmegzti tikrai pasitikėjimu grįstų ir saugių santykių.

Svarbu nepateisinti jų elgesio ir nesitikėti, kad jie pasikeis – jie neturi vidinės motyvacijos tai daryti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *