Apie sveikus santykius

Vienas iš bazinių žmogaus poreikių – santykių poreikis.

Būti kartu, reiškia jaustis taip pat komfortiškai ir laisvai, kaip ir būnant vienam, ir tuo pačiu taip pat smagiai ir įdomiai, kaip būnant žmonių kompanijoje.

Kas yra sveiki santykiai? Tai tie santykiai, kurie padeda emociniam ir intelektualiniam augimui ir vystymuisi, ir tai vyksta su abiem santykių nariais.

Pagal psichoanalitiko Johno Bowlby prisirišimo teoriją, sveikų santykių pagrindą sudaro patikimas (sveikas/saugus) prisirišimas. Jis pasireiškia tuo, kad santykiuose atsiranda natūralus emocinio artumo jausmas, kuriame abu partneriai išsaugo individualumą ir suvokia savo asmenines ribas.

Prieraišumo tipas formuojasi nuo ankstyvos vaikystės per kontaktą su reikšmingais suaugusiais, vėliau šį modelį atsinešame į suaugusį gyvenimą.

Sveikų santykių požymiai

• Visi be išimties santykių dalyviai turi galimybę šiuose santykiuose augti ir tobulėti.

• Teisė realizuoti savo individualius poreikius, esant santykiuose.

• Abipusė pagarba ir vienas kito vertybių bei įsitikinimų priėmimas.

• Kokybiškas palaikymas.

• Emocinis artumas (galimybė būti savimi, išreikšti savo jausmus, dalintis emocijomis).

• Kiekvienas santykių dalyvis yra savarankiškas asmuo ir nesimatymo laikotarpiais geba pats organizuoti savo gyvenimą ir laisvalaikį.

• Lygiavertis visų dalyvių indėlis į santykius.

Kaip sukurti sveikus santykius?

Pradėti visada reikia nuo dialogo su partneriu, papasakokite apie savo norą padirbėti su santykiais ir padaryti juos darnesnius, pasiūlykite kartu panagrinėti šią temą.

Labai svarbu atsiminti, kad santykiai – tai procesas, sveikuose santykiuose konfliktai ir nesusipratimai yra absoliučiai normalus reiškinys, svarbiausia mokėti juos išspręsti kompetentingai, kad santykiuose prasidėtų augimas, o ne smukimas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *