Ar įmanoma surasti sielos dvynį

Ar tikite, kad kažkur egzistuoja jūsų „sielos dvynys“: žmogus, kuris gali jus papildyti taip, kaip niekas kitas? Ar yra vyras ar moteris, kuris jums idealiai tinka? Ir ar jūsų užduotis – surasti tą paslaptingą žmogų?

Keista, bet dauguma viengungių sąmoningai ar pasąmoningai laikosi minties, kad kažkur yra jų tobulas partneris, rašoma www.neilclarkwarren.com. Jie sukurti vienas kitam, mano viengungiai, ir tiesiog reikia tą žmogų surasti, arba jie iki gyvenimo pabaigos jausis nevisaverčiai.

Šią mintį kursto ir galybė Holivudo meilės istorijų, kuriose vyras ir moteris po gausybės negandų pagaliau būna kartu. Jie žvelgia vienas kitam į akis ir apsikabina, dažnai grojant už širdies griebiančiai muzikai ar sproginėjant fejerverkams. Ir jie be menkiausios abejonės žino, kad štai – jiedviem lemta būti kartu.

Šią mintį dar sustiprina ir tikėjimas. Dažnai girdime sakant: „Tai likimo lemti santykiai“, turint minty, kad būtent Dievas parinko vyrą ir moterį ir lėmė jiems būti kartu. Jei jie apsižioplina ir susituokia su kuo nors kitu, jie praranda Dievo dovanotą šansą.

Pripažinkite, kad sielos dvynio idėja be galo vilioja. Gera manyti, kad iš milijonų pasaulio žmonių partneris ir aš susitikome vedami jėgos, kurios nė vienas negalime kontroliuoti.

„Nuoširdžiai kalbant, ši mintis yra daugiau fantazija nei realybė, romanas nei tikras gyvenimas. Netikiu, kad galima būti visiškai laimingam su vienu žmogumi, o visi likę nesvarbūs“, – sakė psichologas Neilas Clarkas Warrenas. – Kol nepavadinote manęs beširdžiu ir neromantišku, leiskite pasakyti, kad tai viengungiams – puiki naujiena.

Galiausiai, juk kas savaitę girdžiu tuzinus viengungių skundų apie tai, kaip sunku surasti tobulą partnerį. Ir jei mūsų pasaulyje laukia tik vienas „tas“ žmogus, tokiu atveju paieškos gali tikrai užtrukti. Jei jis ne vienas, atsiveria daugiau galimybių.

Kaip priėjau prie šios išvados? Per trisdešimt penkerius savo psichologo darbo metus konsultavau gausybę vyrų ir moterų, kurie tikėjo, kad buvo susituokę „ne su tuo“ žmogumi, bet taip pat dirbau su šimtais žmonių, kurie, žinojau, galėjo gyventi laimingai susituokę su kitais žmonėmis“.

Psichologo atliktas tyrimas atskleidė, kodėl kai kurie santykiai išlieka, o kiti – ne. Tyrime apklausta 5000 susituokusių žmonių ir du šimtai porų, kurios buvo „labai laimingai“ susituokusios.

„Nustatėme, kad egzistuoja 29 charakteristikos, įskaitant religines vertybes, ambicijas, energijos lygį, kurios lemia poros „suderinamumo koeficientą“. Tai yra, kuo daugiau du partneriai atitinka vienas kitą pagal šias charakteristikas, tuo daugiau tikimybių, kad jie liks kartu“, – sakė psichologas.

Vienas, penki ar penki šimtai galimų partnerių?

Po kelių mėnesių psichologas kalbėjo su viena pora – Audrey ir Mike. Jis paklausė, kiek yra žmonių pasaulyje, su kuriais jie galėtų gyventi laimingai susituokę?

Pagalvojusi Audrey atsakė: „Penki. Manau, yra penki vyrai, kurie man tinka“.

„Negalėjau susilaikyti neįgėlęs – juk yra apie keturiasdešimt milijonų vienišų vyrų JAV, o ji gali būti laiminga tik su penkiais? Tuomet ji pasisuko į Mike ir paklausė, su kiek moterų jis galėtų būti laimingas“, – pasakojo psichologas.

„Penkiasdešimt, – atsakė jis. – Manau, kad galiu susituokti su viena iš penkiasdešimties ir būti laimingas“.

„Pasakiau jiems, kad yra neteisūs. Greičiausiai yra penki šimtai, o gal ir daugiau žmonių, su kuriais jie galėtų būti laimingi. Priminiau jiems tyrimo rezultatus: iš visų pasaulio moterų turi būti bent penki šimtai, su kuriais sutapčiau visomis dvidešimt devyniomis charakteristikomis. O dar yra tūkstančiai tokių, su kuriais sutapčiau dvidešimt šešiomis ar septyniomis charakteristikomis ir vis tiek būčiau laimingas.

Tikiu, kad sielos dvyniais tampama, ne gimstama. Tiesiog daug dirbame, kad santykiai būtų tokie, kokių mums reikia. Ar tai reiškia, kad reikia sumažinti savo reikalavimus potencialiam partneriui? Visai ne. Tiesiog reikia išplėsti savo „regėjimo lauką“.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *