Ar žinojote, kaip dažnai reikia skalbti pagalvės užvalkalą? Tikėtina, kad nuo šiol tą darysite dažniau

Švari ir gaiviai kvepianti patalynė teikia didžiulį malonumą, tačiau tai tikrai nėra vienintelė priežastis, kodėl patalynę reikia keisti pakankamai dažnai. Ekspertai papasakojo, kodėl pagalvės užvalkalą vertėtų keisti dažniau: galite tą daryti 3 kartus per savaitę, tačiau idealiu atveju tą vertėtų atlikti kasdien.

Erkučių prevencija

Jei pakankamai dažnai keisite pagalvės užvalkalą, jūsų gyvenime įsivyraus tvarka ir disciplina. Žinoma, skalbti teks dažniau, tačiau galėsite išvengti klastingų dulkių erkučių, kurios mielai maitinasi tuo, ką sugeria pagalvės užvalkalas. Užmigote  nenusivaliusi makiažo? Tai – tikra šventė erkutėms. Ilgainiui gali išsivystyti alergija erkutėms, todėl tai yra pakankamai svari priežastis pagalvės užvalkalą skalbti dažniau.

Jei turite jautrią odą, kuri yra linkusi greitai sudirgti ir parausti, pagalvės užvalkalą vertėtų keisti kasdien. Patogeniniai mikroorganizmai, mėgstantys siautėti  nešvarioje patalynėje, jūsų tikrai nebevargins.

Ar turėtumėte leisti augintiniams miegoti jūsų lovoje?

Gyvūnai  labai mėgsta miegoti šeimininko lovoje. Žinoma, jūsų asmeninis pasirinkimas, ar leisti augintiniui miegoti jūsų lovoje, tačiau tuomet, jei leidžiate tą daryti, patalynę turėtumėte skalbti pakankamai dažnai. Lovoje bus mažiau plaukų ar kačių kraiko dalelių. Verta šiek tiek pasistengti, tiesa?

Plaukų grožio puoselėjimas

Trichologai vieningai teigia, kad kiekvienas, kuriam rūpi plaukų tvirtumas ir grožis, turėtų susirūpinti ir švariu pagalvės užvalkalu.  Nepakeistas pagalvės užvalkalas dirgins jūsų galvos odą. Miegojimas ant nešvarios pagalvės  gali paspartinti plaukų slinkimą ir sulėtinti jų augimą. Maža to, dėl per šiurkštaus pagalvės užvalkalo plaukai gali imti lūžinėti ir skilinėti.

Nors gali atrodyti, kad tikrai nereikia taip dažnai keisti patalynės, tačiau visada įvertinkite galimas rizikas. Deja, dalis žmonių prisipažįsta, kad patalynę keičia kas dvi savaites ar dar rečiau… Rekomendacija taip dažnai keisti patalynės užvalkalus sulaukia įvairių reakcijų: vieni teigia, kad tikrai nereikia to daryti taip dažnai, o kiti sutinka, kad tai yra tikrai palankus sprendimas.

Pasidalinkite komentaruose, kaip dažnai  keičiate pagalvių užvalkalus: būsime labai dėkingi už šią informaciją.

Linkime jums ramių sapnų!Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *