Jeigu ir jūs taip naudojate dezodorantą, nenustebkite, jei visą laiką prakaituojate

Prakaitavimas yra natūrali organizmo reakcija. Tačiau, kai jis yra per gausus, gali kilti nemažai problemų. Drėgnos dėmės ant drabužių ir blogas kvapas sukelia didelį psichologinį diskomfortą. Štai keletas patarimų, kaip sumažinti pažastų prakaitavimą. Vienas iš svarbiausių elementų yra tinkamas dezodoranto naudojimas.

Teoriškai dezodoranto naudojimas yra paprastas. Tačiau praktikoje daugelis žmonių daro rimtą klaidą, kuri neleidžia produktui būti visiškai veiksmingam. Amerikiečių gydytoja atskleidė, kaip jį naudoti, kad iš tikrųjų sumažėtų pažastų prakaitavimas.

Kodėl taip stipriai prakaituojame?

Prakaitavimas yra natūralus organizmo procesas. Jis padeda termoreguliacijai, šalina toksinus ir per vasaros karščius drėkina odą. Paprastai padidėjęs prakaito išsiskyrimas yra susijęs tik su aukšta temperatūra arba fiziniais pratimais. Tačiau jei prakaituojate daug, nors visai nėra karšta ir nesportavote, tai gali būti susiję su keliais skirtingais veiksniais. Pirmiausia dėl pernelyg didelio prakaitavimo gali būti kaltas jūsų genetinis polinkis. Priežastys taip pat gali būti nutukimas, stresas, netinkama kūno priežiūra, nepakankama higiena ir netinkamai parinkti drabužiai. Hiperhidrozė taip pat gali būti hipotireozės, menopauzės ir medžiagų apykaitos ligų simptomas. Kad ir kokia būtų priežastis, galite bent iš dalies išspręsti problemą, jei žinosite, kaip sumažinti prakaitavimą.

Kaip sumažinti pažastų prakaitavimą namų sąlygomis?

Geriausi yra paprasti metodai, todėl kovą su gausiu pažastų prakaitavimu reikėtų pradėti nuo tinkamos higienos. Padės dažnas maudymasis su antibakteriniu prausikliu ir antiperspirantų naudojimas. Taip pat pravartu nusiskusti pažastis, nes ant plaukelių nusėda bakterijos ir prakaitas – blogo kvapo priežastys. Dėvėkite drabužius iš natūralių, orui laidžių medžiagų ir stenkitės per daug nesušilti. Reguliariai naudokite dezodorantą arba antiperspirantą (pirmasis maskuoja kūno kvapą, o antrasis blokuoja prakaitavimą). Tačiau atminkite, kad dezodoranto veiksmingumas priklauso nuo to, ar teisingai jį naudojate.

Kaip naudoti dezodorantą, kad jis būtų veiksmingas?

Pirmiausia, jei norite sumažinti pažastų prakaitavimą, turėtumėte naudoti antiperspirantą. Kaip minėjome, įprastas dezodorantas tik užmaskuos prakaito kvapą, bet neišspręs drėgnų vietų problemos. Amerikiečių dermatologė daktarė Shari Lipner taip pat rekomenduoja keisti dezodoranto naudojimo įpročius. Ji sako, kad jo nereikėtų tepti ant odos rytais, kaip daro dauguma žmonių, nes jis bus neveiksmingas. Jos nuomone, antiperspirantą reikėtų naudoti vakare. Gydytoja aiškina, kad naktį prakaituojame mažiau, todėl dezodoranto veikliosios medžiagos gali ramiai pasiekti prakaito liaukas ir blokuoti prakaito išsiskyrimą. Tik tai garantuoja prakaitavimo sumažėjimą dienos metu.

Kaip sumažinti pažastų prakaitavimą naudojant specializuotus produktus?

Jei visi aprašyti metodai nepadėjo, griebkitės stipresnių priemonių. Vaistinėse galima įsigyti prakaitavimą mažinančių kremų ir gelių. Taip pat galite įsigyti prakaitą blokuojančių preparatų – vaistų, ribojančių prakaito liaukų darbą. Radikaliausias sprendimas būtų taikyti estetinės medicinos procedūras. Šiuo metu naudojami lazeriai ir botoksas – tai būdai sumažinti pažastų prakaitavimą.Naujienos iš interneto

One thought on “Jeigu ir jūs taip naudojate dezodorantą, nenustebkite, jei visą laiką prakaituojate”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *