Atskleista paslaptis: kaip uždirbti daugiau ir su lengvumu?

Pinigų trūkumas ir siekis jų uždirbti žmonėms kelia daugiausia įtampos, bet ne visiems. Kiti, rodos, po laiminga žvaigžde gimę ir ką beveiktų, pas juos pinigų tik daugėja. Ar įmanoma uždirbti kur kas daugiau ir su lengvumu?

Galbūt ne kartą esate girdėję, kad reikia daug ir sunkiai dirbti, norint turėti kuo daugiau pinigų. Nuo mažens daugeliui kartojo, kad privaloma mokytis kuo geriau, įgyti aukštąjį išsilavinimą ir paklausią profesiją. Tik paradoksas tame, kad nemaža dalis tų, kurie nenustygdavo mokyklos suole ir negaudavo aukštų balų, praturtėjo ir tapo sėkmingi. O daugelis moksliukų vis dar bando išsikovoti vietą po saule ir diplomai nepadeda nei uždirbti daug pinigų, nei jaustis pasitikinčiai. Kodėl taip yra?

Mąstymo keitimo mentorius Mindaugas Valickis atskleidžia finansinės sėkmės priežastis ir įvardina, kad turimas ir uždirbamas pinigų kiekis, tiesiogiai susijęs su vertybėmis.

Kokią įtaką vertybės daro finansams?

„Jei jūsų vertybės priešingos veiksmams, jie neduos norimo rezultato, net jei viską darysite tobulai. O kas nėra jūsų vertybė – tai pasiekti gyvenime itin sunku arba net neįmanoma“, – tikina M. Valickis. Kaip tai reikėtų suprasti? Tarkime, jei žmogui nuo mažens įdiegta vertybė būti geru, jis nuolat stengsis pateisinti kitų lūkesčius, nepaisydamas savo norų ir tikrųjų vertybių. Todėl pasirinks profesiją, kurią patars tėvai ar aplinka, nors ji visiškai nedera su jo potencialu ir stipriosiomis savybėmis. Ar toks žmogus sugebės tapti profesionalu ir daug uždirbti? Ne, net jei „nersis iš kailio“, viską atliks tobulai ir dirbs iki išnaktų.

Žmogus geras iš prigimties ir jam nereikia būti tuo, kuo nėra ir bandyti įtikti visam pasauliui. Kiti jaučia, kad asmuo savęs tinkamai nevertina, todėl naudosis šia padėtimi – darbdavys nekels atlyginimo ir nekreips dėmesio į nuopelnus, draugai išnaudos, o šeima nuolat kritikuos. Todėl verta labai gerai išanalizuoti savo vertybes.

Formulė – kaip pasiekti finansinę sėkmę su lengvumu

Kiekvienas žmogus gimsta jau turėdamas talentus, gebėjimus ir stipriąsias savybes. Augdamas vaikas nuolat klauso ir jaučia, ką jam sako aplinkiniai ir stengiasi pritapti, kad išgyventų. Toks prigimtinis instinktas. Vieni potencialą jaučia stipriai ir jį realizuoja, kiti tik šiek tiek užčiuopia, nes stabdo primestos vertybės.

Formulė paprasta – potencialas pirmiausia perleidžiamas per vertybių sistemą, tarsi per filtrą, jei jos neprieštarauja potencialui, žmogus imsis veiksmų ir gaus norimus rezultatus. Pavyzdžiui, vaikas iš prigimties turi mokytojo „gyslelę“, jei aplinka tai pastebėjo ir palaikė, žmogus taps gabiu ir žymiu dėstytoju. Jeigu šeimoje nuolat girdėjo, kad iš mokytojo atlygio duonos nevalgysi ir reikia rinktis populiarias profesijas, tokį potencialą atmes. Ar pavyks tokiam žmogui save realizuoti kitose srityse? Kažin, nebent pritaikys mokytojo talentą kitur.

„Jei jūsų vertybės palaiko potencialą, lengvai pasieksite finansinę sėkmę. Jei jos blokuoja potencialą – finansinės sėkmės nebus, kad ir kaip sunkiai to sieksite“, – akcentuoja mąstymo keitimo mentorius.

Kam jums reikalingi pinigai?

Išvardinkite sau, kam jums reikalingi pinigai, o tada apmąstykite ar tai skatins jūsų potencialo realizavimą, tobulėjimą, o gal tik gausite, ko seniai norėjote arba ką turi kiti. Pasak Mindaugo Valickio, jei tai, ko norite, stabdys jūsų savirealizaciją, pinigų turėsite mažai arba reikės daug ir sunkiai dirbti. Pavyzdžiui, jei žmogus siekia nusipirkti namą, automobilį, susikurti patogią aplinką ir tada tik tingiai laukti pensijos ir dar pasyviau gyventi jos sulaukęs, tokiu atveju, pinigus uždirbti bus itin sunku. Jeigu tai, ką pirks už pinigus, prisidės prie savirealizacijos, tada užsidirbs daug lengviau.

Jei iš pradžių atrodys, kad norai skatina savirealizaciją, atsakykite sau sąžiningai – pinigus uždirbate lengvai ar sunkiai?

Kaip veikia vertybių sistema?

Yra trijų tipų vertybės – tikrosios, primestos ir užslėptos. Kiekvienos iš jų tiesiogiai veikia žmogaus veiksmus ir gaunamus rezultatus.

Tikrosios vertybės:

– entuziazmas;

– intuicija;

– idėjos;

– sėkmė;

– pasitikėjimas.

Primestos vertybės:

– valia, užsispyrimas;

– lygiavimasis į kitus;

– darymas, kaip kiti;

– nepasitikėjimas;

– noras pritarimo.

Užslėptos vertybės:

– neviltis;

– aš nevykęs (-usi);

– aš blogas (-a);

– atstūmimas;

– apatija, depresija.

Šių tipų vertybės pasireiškia taip – tikrąsias lydi entuziazmas, primestos verčia pasitelkti valią ir būti kaip kiti, o tai stumia į neviltį ar net veda į depresiją. O kaip jaučiatės jūs? Ar lyginatės su kitais ir viduje neretai jaučiatės prastesni? Ar galite pasidžiaugti sėkme ir veikiate su entuziazmu?

Primestos ir užslėptos vertybės sukuria amerikietiškų kalnelių efektą. Kol žmogus sukaupia valią ir stengiasi, daug dirba, tol tarsi kyla aukštyn. Kai pradeda sekti energija, nėra norimų rezultatų, lūkesčiai ir pyktis ima viršų, staiga krentama žemyn. Nuotaika prastėja, niekas aplinkui nevertina pastangų ir apima neviltis.

Mindaugas Valickis ragina nepulti į kraštutinumus, pamačius, kad gyvenimas kaip švytuoklė linguoja nuo primestų į užslėptas vertybes. Nepavyks per vieną dieną atmesti visų stabdančių vertybių ir vadovautis tik tikrosiomis. Reikėtų pamažu keisti mąstymą ir pradėti vis daugiau orientuotis į tikrąsias vertybes, o iš primestųjų atsirinkti, kas pozityvu ir gali prisidėti prie vidinio augimo.

„Šiukšliavežės sindromas“ – kaip atskirti, kas primesta iš aplinkos

Nuo vaikystės daugeliui buvo kartojama: „būk geras vaikas“, „klausyk mokytojos“, „elkis teisingai“, „daryk kaip kiti“ ir t. t. Taip nuo mažens žmogus įpratinamas gyventi primestomis vertybėmis. Nuolat dairosi į kitus – kas kaip atrodo, ką nusipirko, kur keliauja, ką veikia, kas suteikia laimę, kaip uždirba pinigus ir t. t. Tarsi šiukšliavežė į save surenka daugybę nereikalingų dalykų ir nebesupranta savo potencialo. Primestos vertybės virsta užslėptomis (priešingomis), o tokia būsena sekina ir veda į perdegimą ar net depresiją.

Žinoma, nereikia vėl pulti į kraštutinumus ir visiškai nepaisyti kitų nuomonės ar patarimų. Tiesiog paklauskite savęs, ar turimos vertybės jums kelia vidinį džiaugsmą, o gal norisi pasakyti „reikia, nes taip visi gyvena“?

Ko reikia, kad uždirbtumėte daugiau ir lengviau?

Pamąstykite, ko jūsų manymu reikia, kad uždirbtumėte daugiau ir su lengvumu. Galbūt kažkokių savybių (drąsos, apsukrumo, pasitikėjimo, ryžto, kt.), diplomų, žinių, patirties ar pan. Kiekvienas išvardina šiek tiek skirtingai, todėl vardinkite visas pirmąsias mintis.

Visa tai, ką išvardinote yra „šiukšliavežės“ turinys. Per gyvenimą susirinkote šias nuomones, kurios net nėra jūsų ir tik verčia kopijuoti kitus. Ar reikia jums tokių reikalavimų sau, o gal jie tik varžo ir neleidžia veikti iš prigimtinio potencialo?

Jei nebenorite su savimi „vežtis“ visų šių reikalavimų, atlikite paprastą vizualizacijos pratimą. Įsivaizduokite, kad kylate į kalną ir išverčiate konteinerius, jumyse nebelieka jokių reikalavimų. Pakartokite, kol pajusite lengvumą. Kad šis jausmas vis labiau įsitvirtintų, reikės nuosekliai padirbėti su mąstymo keitimu ir pertvarkyti vertybių sistemą.

Informacijos šaltinis

Parengė Rūta Steponavičienė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *