Bijau santykių, bijau, kad vėl skaudės

Yra nemažai žmonių, turinčių traumuojančių santykių patirties, patyrusių skausmą ir nusivylimą, bet yra ir tokių, kurie visa tai paliko praeityje ir tiki geresne ateitimi, kuria naujus santykius. O dar yra žmonių, kurie labai bijo. Baiminasi išdavystės, skausmo, bijo, kad vėl bus nelaimingi, kad naujiems santykiams paprasčiausiai neužteks emocinių resursų.

Ką daryti tiems, kurie po nelaimingų santykių bijo vėl įsimylėti, suartėti su žmogumi, sukurti naują sąjungą?

Štai ką galima padaryti tokiais atvejais:

Suvokti, kad gyvenime nebūna jokių garantijų

Neįmanoma apsidrausti absoliučiai nuo visko. Kiekvieną kartą – naujos aplinkybės. O žmonės – taip pat kiekvieną kartą skirtingi. Dar daugiau – žmonės gali keistis, keisti savo pažiūras. O ir mes patys keičiamės.

Kam susifokusuoti į tai, kam negalime turėti jokios įtakos? Geriau vystyti emocinį intelektą. Geriau adaptuotis prie gyvenimo, subalansuotai tobulinti save visose sferose. Kad net labai rimtos problemos netaptų lemtingomis.

Pasidaryti išvadas iš anksčiau įgytos patirties

Nereikia be galo ir be pabaigos užsiimti kapstymusi savyje ir savigrauža. Svarbu pripažinti sau pačiam, kur buvote neteisūs, kokias padarėte klaidas. Tai padės sekantį kartą būti apdairesniam ir išvengti klaidų.

Neapibendrinti ir nekabinėti žmonėms etikečių

Bandydami supaprastinti, mes imame skirstyti žmones į kategorijas, manydami, jog šitaip apsidrausime ir aiškiau matysime situaciją. Tačiau šitaip mes netenkame galimybės sutikti vertus žmones, duoti jiems, o ir sau patiems šansą patirti laimę.

Rinktis laipsniško suartėjimo taktiką

Jei prieš tai smarkiai nudegėte, neverta šokti stačia galva į naujus įvykius. Geriau artėti palaipsniui. Pažinti žmogų, įsižiūrėti į jį. Jei kažkas sukels nerimą – tai bus signalas.

Neslėpkite savo baimių nuo tų, kurie tampa jums artimais

Kai suartėjimas pasiekė atitinkamą stadiją, kai naujas mylimas žmogus jau turi jums nemažą reikšmę, nereikia nuo jo slėpti savo baimių. Paprašykite supratimo, pagalbos, delikatumo. Mylintis partneris ir laimingi santykiai išties gali „išgydyti”. Geriau tegu partneris sužino teisybę, o ne kankinasi, spėliodamas, kodėl tam tikrais momentais jūs taip keistai elgiatės.

Racionalizuokite savo baimes

Dauguma mūsų baimių ištirpsta tarsi cukrus arbatos puodelyje, kai imame samprotauti, pasitelkę racionalumą. Ko būtent aš bijau? Kokia tikimybė, kad tai atsitiks? Kaip galėčiau pakeisti situaciją? Kas atsitiks, jeigu tai, visgi, įvyks? Ar išties viskas tai tragiška ir nebepataisoma? Baimes reikia nagrinėti, tyrinėti, o nesusigūžti į kamuoliuką jų akivaizdoje.

Apsispręskite su santykių tipu ir asmeninės erdvės ribomis

Svarbu suvokti, ko konkrečiai norite. Kam esate pasiruošę, o su kuo negalėsite taikstytis. Tai bus jūsų koordinačių sistema, tai – jūsų asmeninės ribos. Kai tiksliai žinai ir gali apie tai pasakyti partneriui, kai gali laiku pasakyti sau „stop”, kurti santykius yra žymiai lengviau.

Nebijokite naujų santykių. Tikėkite laime, tikėkite meile. Svarbiausia – patys sau padėkite, užuot komplikavę sau gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *