Buvusieji – praeities klaidos ar pamokos ateičiai?

Mano draugė ilgai susitikinėjo su vyriškiu, santykiai buvo sudėtingi. Kai santykiai pateko į aklavietę, jiedu išsiskyrė, kadangi toliau gyventi tokioje įtampoje buvo neįmanoma. Nauji santykiai buvo sėkmingi, kadangi įgijusi patirties ankstesniuose, ji išmoko konkrečias pamokas.

„Ankstesnių santykių metu aš visų pirma pažinau pati save, dėl to dabar tiksliai žinau, ko noriu iš partnerio. Be ankstesnio romano, nebūtų dabartinio”. – paaiškino ji man.

Daug žmonių, turėdami naujus harmoningus santykius, prisimena savo buvusius partnerius. Ne tai, kad jiems norėtųsi grąžinti tai, kas buvo anksčiau, tai greičiau mėginimas pažvelgti į praeitį filosofiškai, suprasti, kas įvyko, pasidaryti kažkokias naudingas išvadas.

Turbūt ne veltui dabartiniai partneriai taip dažnai pavydi būtent praeities, baimindamiesi, jog toji praeitis vis dar slapstosi kažkur tolimuose širdies kampeliuose.

Vieniems buvusieji – tai žmonės, kurie įskaudino visam gyvenimui, kitiems – liūdesį keliantys migloti prisiminimai. Kai buvusieji partneriai išplaukia atmintyje, žmogus su liūdesiu susimąsto: Kodėl sutikau tą žmogų?”

Mes visi puikiai žinome, kad atsitiktinių žmonių mūsų gyvenime nebūna. Jeigu buvusiems mes vis dar neabejingi, jei nepajėgėme jo pamiršti, jei išliko pyktis, reiškia, jūs vis dar nesupratote, kodėl gyvenimo kelyje sutikote šį žmogų.

Vienus žmones sutinkame tam, kad per juos galėtume atskleisti savo vidinį pasaulį, pažinti save. Net kai atrodo, jog santykiai sudėtingi ir žmogus atneša jums vien nemalonumus, visada reikia pamėginti išsiaiškinti savyje, kad sužinotumėme, ką daryti su santykiais. Per sudėtingus santykius žmonės geriau pažįsta save, o tos žinios pravers vėlesniuose santykiuose.

Būna, kad buvusieji erzina, jiems jaučiamas pyktis, kadangi tada, praeityje, jie bjauriai elgėsi, po bendravimo su jais širdyje liko kartėlis. Tačiau vargu ar tas žmogus sąmoningai stengėsi jums kuo skaudžiau įgelti. Greičiausiai jūs tą žmogų neigiate, jis jus erzina dėl to, kad jis tarsi veidrodis atspindi jus pačius. Paprastai, kai žmonės kitame pamato savo pačių neigiamus bruožus, jiems labai nemalonu tai suvokti. Tačiau taip būna ne visada, tai tik vienas iš variantų.

Būna atvirkščiai – žmogus jus nuvylė ir perėjo į kategoriją „buvęs”, paskui sutinkate jo priešingybę, vertinate jo bruožus. Šiuo atveju beprasmiška keikti buvusį už tai, kad jis neidealus, kadangi jūsų nusivylimas buvo ne kas kita, kaip pasiruošimas susitikti su tikru žmogumi – kad pajėgtumėte palyginti tuos du žmones ir suvokti savo laimę naujuose santykiuose.

Taip pat buvusieji gali suvaidinti mūsų mokytojų vaidmenį. Kažką jie išmoko būti stipresniais, geresniais, geresniais, išmoko pajausti svetimą skausmą, nekartoti kažkokių konkrečių klaidų ar tiesiog išmoko mus mylėti.

Jeigu išsiskyrėte su žmogumi, tačiau kartas nuo karto prisimenate jį su meile, nuoskauda ar liūdesiu – paanalizuokite, kokiu tikslu jūs susitikote šiame gyvenime.

  • Ką iš jo gavote (patirtis, sužinojote kažką naujo);
  • Kaip pasikeitėte po to, kai jį sutikote;
  • Su kuo jums šis žmogus asocijuojasi;
  • Ką išmokote vertinti santykiuose.

Tik jūs patys galite atsakyti į klausimą, kokiu tikslu jus suvedė likimas. Būkite atidūs žmonėms, su kuriais susiduriate gyvenime. Galbūt pavyks pastebėti kokius nors ženklus, kurie bus jums vertingi.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *