Kas yra „duoti-imti“ balansas? Tai noras gauti tiek pat, kiek pats davei, o geriau – daugiau, bet jokiu būdu ne mažiau.
Kiekvienas iš mūsų galvoje turi savotišką pasąmoningą kalkuliatorių, kuris skaičiuoja, kiek mes investavome į santykius, į kokį nors reikalą ir kokį rezultatą gauname.
Paimkime pavyzdį iš šeimos gyvenimo.
Jeigu jaučiate, kad į santykius investuojate daug daugiau, nei gaunate, jums reikia kažko imtis, kad atkurtumėte pusiausvyrą, kitaip imsite pykti, jausitės įskaudintas ir pradėsite sabotuoti savo santykius.
Kas tai per veiksmai? Pusiausvyros atkūrimas. Ir patikėkite, jūs bet kokiu atveju gausite savo satisfakciją. Galbūt nesąmoningai, bet jūs ją gausite. Galbūt ne pačiu geriausiu būdu, kuris nėra netgi padorus ar efektyvus, bet jūs ją gausite. Priešingu atveju jūsų laukia psichologinės, o po to jau ir fiziologinės problemos, psichosomatika.
Paimkime tokį pavyzdį. Žmona be sustojimo tarkuoja vyrą. Jis jaučia, kad santykių rezultatas akivaizdžiai ne jo naudai, kalbant sportiniais terminais, tačiau atvirai pareikalauti satisfakcijos ir pokyčių santykiuose negali.
Negali dėl pačių įvairiausių priežasčių. Baimė, kaltė, gėda, tikri vyrai taip nesielgia ir pan.
Ir tada jis pamėgins atkurti pusiausvyrą slapta. Ims gerti, slėps pinigus, slapta leis pinigus iš biudžeto savo reikalams ir daugybe kitų būdų, kad atkurtų pusiausvyrą.
Suprantama, visa tai lygiai taip pat vyksta ir su moterimi. Jei, pavyzdžiui, ji dirba 2 darbuose, o vyras tik drybso ant sofos ir žiūri televizorių, žmona jaus nepasitenkinimą, supras, kad ji daugiau investuoja į šeimą ir bendras rezultatas akivaizdžiai ne jos pusėje.
O tada, pavyzdžiui – romanas už šeimos ribų, meilužiai… Žinoma, ji save už tai kaltins, bet nieko negalės su savimi padaryti, nes, siekdama atkurti pusiausvyrą, jos pasąmonė padarys viską, kas įmanoma, kad tik gautų satisfakciją, net jeigu tai bus štai toks keistas būdas.
Mūsų sąmoningi tikslai gali visiškai skirtis nuo mūsų pasąmonės tikslų.
Apibendrinkime:
Būtina apskaičiuoti santykių balansą. Gerai, jei jis yra 1:1, o ne 10:0.
Būtina suprasti, ko norėtumėte gauti ir kaip atkurti balansą. (galbūt pakaks kino, kavos į lovą ir naujų kailinukų, kad atkurtumėte balansą).
Atvirai pasikalbėkite su savo partneriu apie santykius ir apie tai, kaip atkurti pusiausvyrą.
Jei nepavyko susitarti su partneriu, ieškokite kitų būdų, kaip gauti satisfakciją. (Pavyzdžiui, susitikimai su draugais, daugiau laiko sau, pirkiniai, daugiau poilsio, mėgstama veikla).
Nepainiokite pusiausvyros ir noro patenkinti savo troškimus kito žmogaus sąskaita. Tai skirtingi dalykai.
Visa tai taip pat taikoma ir visoms kitoms gyvenimo sritims. Ne tik santykiams. Ir prisiminkite, kad jei sąmoningai neatkursite pusiausvyros, už jus tai padarys jūsų pasąmonė, tik štai būdas gali jums visai nepatikti.