Dvi pagrindinės santykių problemos

Santykiai yra be galo reikšminga pilnaverčio gyvenimo dalis, tačiau, kaip žinia, nebūna santykių be problemų. Jų periodiškai iškyla netgi artimiausiuose santykiuose. Būtent dėl to svarbu žinoti, kokios jos būna ir kaip jas įveikti. Problemų esama pačių įvairiausių rūšių, tačiau iš esmės visos jos susiveda į dvi pagrindines.

Supratimo stoka

Supratimo stoka – bene labiausiai paplitusi santykių problema. Kartais artimi žmonės neteisingai supranta jūsų žodžius ar veiksmus arba jūs neteisingai supratote, ką pasakė ar padarė jie. Tokios problemos gali išsispręsti labai greitai, ir tai atvers kelią rimtesnių problemų sprendimui.

Nesusipratimų priežastimi neretai tampa bendravimo klaidos ar jo stoka. Judu su žmogumi galite praleisti pakankamai daug laiko drauge, bet jeigu bendravimo kokybė bus prasta, rizikuojate likti nesuprastas.

Taip pat ši problema gali iškilti, jei bendrausite su partneriu nepakankamai dažnai. Jeigu abi pusės pastoviai užimtos, jiedu neturi galimybės pranešti vienas kitam, ko jiems reikia, ko norisi. Rezultatas – tarpusavio nesupratimas.

Egoizmas

Kita plačiai paplitusi santykių problema – egoizmas. Galbūt abi bendraujančios pusės puikiausiai supranta, ko reikia partneriui, tačiau viena pusė, o gal ir abi nenori to duoti. Šiuo atveju prie tarpusavio supratimo deficito prisideda dar ir veiksmų deficitas. Troškimas būti suprastam ir to pat metu nenoras pačiam suprasti – viena iš egoizmo formų.

Šios dvi svarbiausios santykių problemos suformuoja begalę kitų problemų. Egoizmas dažnai padaro mus labai paviršutiniškais. Jums norisi, kad žmogus pateisintų jūsų lūkesčius, o jeigu jis to nepadaro – lieka jūsų akyse kaltas.

Supratimo stoka dažnai provokuoja pyktį. Jums gali atrodyti, kad partneris tyčia, sąmoningai jums kenkia. Supratimo stoka kartais verčia pozityvius dalykus traktuoti kaip negatyvius.

Šitos dvi problemos iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti labai paprastos, tačiau norint jų atsikratyti, prireiks labai rimtų pastangų. Išeities ieškojimui gali prireikti ne vienerių metų, o gal ir viso gyvenimo.

Pradžiai būtina paprasčiausiai šias problemas suvokti. Nes neįmanoma laimėti karo, neturint supratimo, su kuo kariauji.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *