Frazės, rodančios, kad jūsų pora – ant skyrybų slenksčio

Originalas

Kelias link skyrybų grindžiamas giliais atodūsiais, tyčiniu tylėjimu bei prastu bendravimu. Santuokos terapeutai atskleidė, kokios frazės padaro daugiausiai žalos santuokai – ir ką galėtumėte sakyti vietoj jų. Šiame straipsnyje – 9 frazės, kurių neturėtumėte sakyti sutuoktiniui.

1. Tai, ką kalbi – juokinga.

Vyrui gali atrodyti, kad žmona pernelyg smarkiai reaguoja todėl, kad ji nebuvo pastebėta darbe, o moteris gali manyti, kad jis pernelyg gilinasi į vieną nejaukią situaciją vakarėlyje. Tačiau geriems santykiams svarbu stengtis į viską pažvelgti iš partnerio perspektyvos, o ne teigti, jog jo jausmai yra juokingi, rašo huffingtonpost.com.

„Jei partneris jaučiasi negalintis atvirai išsakyti savo jausmų ir minčių, jį pradeda apimti neapykanta, ir tai po truputį griauna jūsų santykius, – aiškino Leslie Petruk, santuokos konsultantė iš Šiaurės Karolinos JAV. – Daug geriau – bandyti išsiaiškinti, kodėl jis ar ji taip jaučiasi. Tarkim, paprašykite partnerio padėti suprasti, kodėl jis taip pergyvena.“

2. Man neberūpi.

Griūvančios santuokos ženklas – partnerių nesidomėjimas vienas kito veiksmais. Situacija dar labiau pablogėja, jei vienas iš jų tai išreiškia garsiai.

„Tai – tiesmukas būdas išreikšti nesidomėjimui, – sakė skyrybų teisininkas Christianas Denmonas iš Floridos. – Geriau giliai įkvėpkite ir pagalvokite, ką iš tikrųjų jaučiate. Jei jums iš tikrųjų nerūpi partneris, tai – problema, kurią gali padėti išspręsti konsultantas. Tačiau jei jums pabodo ginčytis, pasakykite būtent tai ir mėginkite pokalbį pasukti ta linkme.“

3. Niekada nepadedi namuose.

Pokalbiuose vartoti žodžius niekada arba visada yra pavojinga.

„Tai reiškia, kad partnerį kaltinate dėl praeities, šiandienos ir ateities problemų, – teigė Antiono Borrelo, psichologas iš Mičigano. – Jūs puolate sutuoktinį, o ne bandote išspręsti problemą. Geriau susitelkite į šiandieną ir bandykite suprasti, kodėl jis ar ji taip elgiasi.“

4. Jei nebūtum pamiršęs nurinkti skalbinių, nebūčiau turėjusi rėkti.

Tai – tik pavyzdys. Kad ir dėl ko besiginčytumėte, jei kaltinate partnerį dėl savo reakcijos, taip tik jį išprovokuojate ir sukeliate pyktį.

„Partneris tada ima gintis, – sakė L.Petruk. – Daug geriau paaiškinti, kaip jautėtės, o ne kaltinti sutuoktinį. Galite sakyti, jog jautėtės įskaudinta, nes tai jums svarbu.“

5. Tyla.

Tyla gali padaryti daug daugiau žalos, nei bet kuri iš šiame sąraše esančių frazių. Jei partneris atsisako bendrauti ir atsitraukia nuo pokalbio, jis nebeklauso to, ką jo antroji pusė nori pasakyti.

„Tai skatina nesusipratimus ir neleidžia išspręsti problemų, – teigė Karen A. Covy, skyrybų advokatė iš Čikagos. – Tai gali būti ir paniekos – byrančios santuokos – ženklas.“

Geriausia ne tylėti, o kalbėtis apie tai, kas neduoda ramybės. Pokalbis gali būti nemalonus, bet jis gali padėti išspręsti problemas.

6. Noriu skyrybų.

Jei grasinate skyrybomis, tačiau to iš tikrųjų nenorite, galite pakenkti santuokai.

„Jei tai – grasinimas, o ne gerai apgalvotas sprendimas, tai gali jus privesti prie blogiausio, – sakė K.Covy. – Jei nenorite skirtis, to nesakykite. Kai pykstate ant sutuoktinio, geriau išeiti pasivaikščioti, nusiraminti, ir tik tada grįžti namo pasikalbėti.“

7. Neprivalau sakyti, kur buvau.

Sutuoktiniui nereikia žinoti visos jūsų dienotvarkės, tačiau paslapčių taip pat negali būti.

„Blogiausia – paprasčiausiai pareikšti, kad partneris nevertas žinoti, kur jūs buvote, – aiškino C.Denmonas. – Tai – signalas, kad nepakankamai jį gerbiate. Jei norite išvengti skyrybų, būkite atviri ir nuoširdūs.“

8. Kodėl negali būti toks, kaip jis?

Nelyginkite savo sutuoktinio su pažįstamų vyrais ar žmonomis. Net jei bendradarbės vyras dažnai ją vedasi į naujus restoranus ir parneša gėlių, jūs nesate su juo susituokusi.

„Sutuoktinio lyginimas su kitu žmogumi – itin skaudus smūgis, – teigė K.Covy. – Nė vienas vyras ar moteris nenorėtų išgirsti, kad manote, jog kažkas kitas yra už juos geresnis. Vyrams tai dar skaudžiau.“

Geriau įvertinkite tai, ką sutuoktinis daro dėl jūsų. Tai gali jį paskatinti taip elgtis dažniau.

„Jei vyrui aiškinsite, ko jis negali padaryti ar nedaro, tikrai nesulauksite norimo rezultato,“- tikino skyrybų advokatė.

9. Gailiuosi, kad tave sutikau.

Ši frazė – viena iš skaudžiausių.

„Ji itin skaudina, nes leidžia suprasti, jog partneris yra kaltas dėl visų nemalonių dalykų, kurie nutiko jūsų gyvenime nuo to karto, kai susitikote, – sakė A.Borrelo. – Jūs tarsi sakote, kad šeimyniniame gyvenime blogų dalykų – daugiau, nei gerų.“

Prieš akydami šiuos žodžius pagalvokite, ar patys nesate atsakingi dėl dabartinės santykių būklės. Pasistenkite suprasti, kaip prisidėjote prie problemos.

Parengė Dorotėja Noreikaitė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *