Kad santykiai taptų tvirtesni, būtina laikytis tam tikrų principų. Sąvoka „santykiai“ čionai vartojama plačiąja prasme. Kodėl? Todėl, kad šie principai yra universalūs. Jie tinka tiek romantiškiems, tiek dalykiniams ir draugiškiems santykiams.
Štai jie:
Pasirengimas duoti
Viena didžiausių santykių problemų – egoizmas. Jis atsiranda tada, kai viena iš šalių vien tik ima ir nieko neduoda mainais. Žmogus, kuris nesugeba pasiaukoti, yra susikoncentravęs vien tik į savo naudos gavimą, jis pavirsta egoistu. Gebėjimas duoti – santykių pagrindas.
Pasirengimas keistis
Tobulų žmonių nebūna, tačiau kiekvienas gali siekti tapti geresniu. Sveikuose santykiuose abi pusės yra atviros pokyčiams. Abu poros nariai supranta, kad nėra tobuli ir kai kuriais momentais turi keistis patys, o ne kaltinti savo partnerį. Dėl to santykiai tampa tvirtesni.
Gebėjimas pripažinti savo klaidas
Nebijokite pripažinti savo klaidų. Dviese daug lengviau rasti būdą, kaip su jomis susidoroti.
Gebėjimas klausytis
Išmokite klausytis. Tai padės suprasti partnerio poziciją. Tai padaryti daug lengviau, jeigu esate pasirengęs įsipareigoti ir pasiaukoti.
Vienas kito palaikymas
Abipusiškumo dėsnis skelbia, kad tuomet, kai darome gera kitiems, jie irgi ims daryti gera mums. Ką pasėjome, tą ir pjausime. Tik palaikydamos viena kitą, abi santykių pusės gaus tai, ko joms reikia.
Atvirumas
Tarpusavio nesupratimas – viena iš pagrindinių santykių problemų. Štai kodėl svarbu, kad abi pusės atsivertų viena kitai. Jeigu jūsų partneryje esama kažko tokio, kuo nesate patenkinti, turite jam apie tai tiesiai pasakyti. Savaime aišku, be grubumo. Kiek galima subtiliau.
Sąžiningumas
Geruose santykiuose abi šalys turi elgtis taip, kad tasai elgesys atitiktų jų mintis ir žodžius. Tesėkite pažadus, pasitikėkite vienas kitu ir santykiai taps tvirtesni.
Savaime aišku, visų šių principų turi laikytis abi pusės. Tačiau pradėti visada reikia nuo savęs, tik tada galėsite sukurti tvirtus, patikimus santykius.