Išlepintas vaikas

Išlepintu vaiku negimstama, tokiu tampama dėl to, kaip su juo elgiasi kiti ir dėl to, kokius auklėjimo būdus jo atžvilgiu taiko tėvai.

Paprastai išlepinto vaiko elgesys smarkiai išsiskiria iš bendro fono ir erzina aplinkinius. Vieni kritikuoja vaiko elgesį, kiti išsako nuomonę, kad tėvai neturi supratimo, kaip reikia auklėti savo atžalas.

Yra tėvų, kurie supranta, kad toks elgesys nėra naudingas, ir ima išmintingai taisyti ugdymo klaidas. Yra ir tokių, kurie pripažįsta, kad jų vaiko elgesys neadekvatus, tačiau nesistengia to elgesio keisti.

Vaikui jie įdiegia savo pasaulėžiūrą, savo taisykles, vertybes, reagavimą į situacijas, priklausomai nuo šeimos modelio, nuo to, ką tėvai perteikia savo žodžiais ir pavyzdžiu.

Tiems, kurie nuoširdžiai trokšta tinkamai paruošti vaiką gyvenimui, būtina akimirkai sustoti ir pažvelgti iš šalies, kas vyksta tarp jų ir vaiko. Tai daryti verta, siekiant apgalvoti pagrindinius momentus, svarbiausias sritis, kuriose tėvams teks pakeisti savo pažiūras, o taip pat išsiaiškinti, kaip derėtų elgtis, kad būtų gauta trokštama vaiko reakcija į auklėjimą.

Būdai, kaip galite pakeisti išlepinto vaiko elgesį:

Išmokykite vaiką būti savarankišku. Suteikite jam saugumo ir palaikymo pojūčius, kurių jam taip reikia, tuo pačiu suteikite jam galimybę atrasti ir savo paties poreikius, troškimus bei būdus, kaip juos patenkinti.

Venkite visaleidžiamumo, kad nesumenkintumėte savo autoriteto. Vaikas turi turėti bent vieną žmogų iš savo aplinkos, kurio autoritetą jis pripažįsta.

Leiskite vaikui savarankiškai atrasti pasaulį.

Koreguodami vaiko elgesį, nepraraskite kantrybės ir nekeiskite savo sprendimų. Kalbėkite tik ramiu tonu ir nepraraskite savitvardos. Jūsų vaikas tai įvertins, net jeigu bandys maištauti. Jis išmoks jus gerbti ir jumis pasitikėti.

Nepainiokite meilės su visaleidžiamumu. Jeigu esate perdėtai pakantūs, tai visiškai nereiškia, kad šitokiu būdu demonstruojate vaikui savo meilę. Atvirkščiai – toks elgesys atrodo kaip abejingumas.

Išmokykite savo vaiką gyventi pagal taisykles. Yra laikas žaisti, laikas valgyti, pasivaikščioti, ilsėtis. Visame kame turi būti tvarka, o nusistovėjusių taisyklių keisti nerekomenduojama. Dienotvarkė disciplinuoja vaiką.

Pats svarbiausias dalykas – neduoti vaikui vienas kitam prieštaraujančių signalų. Įtraukite jį į sprendimų, susijusių su vaiku, priėmimo procesą. Parodykite jam ir teigiamas ir neigiamas jo sprendimų ir poelgių pasekmes. Tapkite jam realiu modeliu, patys demonstruokite tą elgesį, kurio iš vaiko reikalaujate, žodinės instrukcijos be jų patvirtinimo veiksmais neįtikins vaiko, vadinasi, neduos jokio rezultato.

Būkite kantrūs ir atkaklūs „formuodami“ savo vaiką. Išlepinimas – tai išmoktas elgesys, ir vaiką nuo jo galima atpratinti.

Jei reikia pokyčių, jie visada prasideda nuo tėvų.

Verta investuoti į savo vaiką, kadangi rezultatai bus tiesiog neįkainojami, o pasitenkinimas – unikalus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *