Paprastai neištikimybė – tai situacija, kai vienas iš partnerių pradeda labai artimus ar netgi intymius santykius su kitu asmeniu.
Tačiau konkrečias leistinas ribas kiekviena pora nusistato savarankiškai.
Vieni žmonės užmerkia akis į tai, kad jų antroji pusė susirašinėja su kitais internete arba lankosi suaugusiesiems skirtose svetainėse, kiti tokius veiksmus laiko išdavyste.
Norint išvengti konfliktinių situacijų, kurias gali sukelti tokie „neatitikimai“, svarbu iš anksto aptarti su partneriu, ką abu laikysite neištikimybe.
Deja, santykiuose ištikimybės tema retai diskutuojama, nes ji laikoma savaime suprantamu dalyku.
Dėl tokių iš anksto neaptartų ir neišsakytų dalykų vėliau kyla nesutarimų. Pavyzdžiui, sutuoktinis manė, kad žiūrėti erotinius filmus – normalu, tačiau žmona tapo tokio užsiėmimo liudininke ir sukėlė skandalą.
Žinoma, neįmanoma visko numatyti iš anksto ir nustatyti ribas daugeliui metų į priekį. Juk santykiai – gyvas procesas ir jie nuolat keičiasi. Pokyčiai vyksta ir su žmonėmis.
Todėl neįmanoma visiems laikams ir su šimtaprocentine garantija išvengti neištikimybės. Be to, netgi neverta to siekti.
Kodėl? Įkyrus noras išvengti neištikimybės, tiesą sakant, toks pat absurdas, kaip ir mintis, kad galite visiškai ir absoliučiai kontroliuoti kitą žmogų.
Tai dažnai sukelia neurozines būsenas. Geriau atlikite savirefleksiją ir užduokite sau klausimą: kodėl nepasitikiu žmogumi, kuris kol kas dar nieko nepadarė?
Tai gali būti susiję su negatyvia neištikimybės patirtimi praeityje, kuri sukėlė jums pasitikėjimo problemų, arba su žema saviverte, kurią lydi mintys, kad neištikimybė jus taip sužeis, kad negalėsite to ištverti.