Jauniausiojo vaiko auklėjimo ypatumai

Tikriausiai visi su tuo esame susidūrę, kai buvome maži. Jauniausi vaikai – ypatinga kategorija, jų auklėjimui didelę įtaką daro ne tik mamos ir tėčiai, bet ir vyresni broliai bei seserys. Rezultatas gaunasi štai koks: užauga ganėtinai prieštaringos asmenybės, atkakliai ginančios savo interesus. Jų idealai ir pažiūros smarkiai skirsis nuo tradicinių šeimoje gyvuojančių.

Jaunėliai šeimoje – maištininkai, jie gali tapti kažko naujo, neįprasto pradininkais. Suaugę neretai tampa kūrybinių profesijų atstovais – dailininkais, aktoriais, poetais, rašytojais. Iš jų gaunasi puikūs humoristai.

Taip atsitinka dėl to, kad „solidesnes” profesijas jau pasirinko vyresni broliai ar seserys. Be to, į jaunėlius dažnai netgi pakankamai solidžiame amžiuje iš inercijos žiūrima ne taip rimtai, juos ir toliau stengiasi globoti ir lepinti.

Jaunėliai gali paskirti gyvenimą sportui, kur kas dažniau nei vyresnėliai. Jaunėlių gyvenimiškiems planams būdingas didesnis, lyginant su vyresnėliais, užmojis.

Vienintelis dalykas, kurio jiems prireiks, kad pasiektų sėkmę – maksimaliai pasinerti į realų gyvenimą, nesukaustyti savęs sąlygotumų grandinėmis, neįsisprausti į griežtus rėmus, kaip dažnai daro vyresni broliai ir seserys.

Silpnoji jaunėlių pusė – įprotis, kad greta visą laiką būtų stipresnis, protingesnis, globojantis žmogus, ar tai būtų tėvai, ar vyresnėliai. Be to, tėvai vyresniems vaikams dažnai kartoja, kad būtų neblogai prižiūrėti „mažuosius”. Dėl ko pastariesiems vėliau gali būti sunkoka priimti savarankiškus sprendimus.

Iš teigiamų savybių galima paminėti jaunėliams būdingą kūrybiškumą ir mąstymo platumą. Ir nieko nuostabaus – šeimoje jie yra labiausiai apsaugoti nuo visų įmanomų nemalonumų, dėl to gali sau leisti eksperimentuoti, kurti, neužsiciklinti į pastangas apsisaugoti nuo įvairių grėsmių.

Tačiau pasitaiko ir nemalonių variantų – jaunėliai tampa maištininkais ar revoliucionieriais, jeigu pavargsta nuo nuolatinės ar pernelyg įkyrios globos. Tokie maištai gali sugriauti gyvenimą.

Dėl to vertėtų ugdyti jiems savidiscipliną, kad tolimesniame gyvenime šiems žmonėms būtų lengviau priimti atsakingus sprendimus ir prisiimti atsakomybę už savo poelgius.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *