Kai nori daugiau, nei partneris gali tau duoti

Ką reiškia „pakanka” santykiuose? Moteris su savo partneriu gyveno 8 metus – jiedu tai suartėdavo, tai išsilakstydavo. Tačiau didžiąją laiko dalį buvo kartu.

„Mums gera kartu”, – kartodavo moteris. „Tiek daug viso buvo. Bet aš noriu iš jo daugiau – daugiau buvimo šalia, daugiau emocinio palaikymo. Atrodo, kad mes palaikome santykius jo sąlygomis”.

Ji aprašė santykius, paremtus „seksu ir linksmybėmis”. Ir beveik viskas jai tiko, tačiau pastaruoju metu daugiau kivirčų kilo dėl meilės stokos iš jo pusės.

„Skaičiau apie tokius santykius, kuriuose žmonės būna kartu tik dėl sekso. Bet manau, kad mūsiškiai – tai kažkas daugiau. Ir aš nusipelniau daugiau, bet bijau, kad jei pateiksiu jam ultimatumą, prarasiu tai, ką turiu”.

Iš tiesų, daugelis susitinka neapibrėžę savo santykių ir niekam neįsipareigoję. Tai jau ne šiaip draugiškas seksas, bet ir ne visaverčiai rimti santykiai.

Daugelis, jei ne visi, santykiai prasideda taip: pilkoje zonoje, kol abu neapsispręsite, ar pakankamai patinkate vienas kitam, kol ateina momentas pasikalbėti apie tai, „kas tarp mūsų”. Tačiau daugelis taip ir lieka įstrigę šiame etape, kai vienas iš partnerių nėra pasirengęs rimtesniems dalykams.

Gerai, kai abu viskas tenkina. Problema kyla tada, kai vienas iš partnerių užsimano daugiau.

Pradžioje paminėta moteris santykius su vyru palaiko ne vienerius metus. Draugai juos laikė pora. Tačiau jie net nematė vienas kito artimųjų ir gyveno gana savarankišką gyvenimą. Kartu nešventė švenčių, nebuvo rimtų įsipareigojimų.

Ji jautė, kad partnerio draugai jam yra svarbesni už ją. Ji negalėjo juo pasikliauti sunkią minutę, negalėjo tikėtis jo emocinio palaikymo.

Ir jai nerūpėjo statusas. Ji norėjo suprasti, ar tikrai tokių santykių pakanka:

  • Jie neleidžia laiko kartu su vienas kito artimaisiais;
  • Jie vienas kito nevadina mano vyriškiu/mano moterimi, jie tiesiog „kartu”;
  • Nekuria ilgalaikių planų;
  • Susitikimai beveik visada baigiasi seksu;
  • Nėra pokalbių apie ateitį;
  • Atostogos praleidžiamos atskirai;
  • Jis ateina į jos šventes, bet ne į šeimynines;
  • Jokių meilės prisipažinimų.
  • Ji nežino, ar reikėtų tuo tenkintis, ar geriau viską baigti?

Ką daryti, jei norite daugiau?

Aprašyti santykiai gali tam tikrą laiką tęstis, kai neturite laiko visaverčiams rimtiems santykiams. Tačiau ateina momentas, kaip kad šiuo atveju, kai kyla klausimas – ar tai jau viskas? Ar taip normalu? O gal reikia kažko daugiau?

Štai keletas klausimų, kuriuos vertėtų sau užduoti:

1. Ar jums patinka jūsų statusas? Ar esate patenkinti tuo, kaip viskas klostosi? Ar nieko neaukojate, ar neišduodate savo vertybių bei svajonių?

2. Ar santykiuose jaučiate pagarbą?

3. Ar aiškiai išdėstėte partneriui savo poreikius? „Sakiau jam, ko noriu, bet viskas baigdavosi barniais. Jis mane atstumdavo, aš nusimindavau ir viskas likdavo po senovei”. Moteris žinojo, ką jaučia, bet negalėjo apginti savo troškimų. Ji sutiko su santykiais jo sąlygomis. Ir vargu ar jis būtų pasikeitęs, juk jis gavo tai, ko norėjo.

Kalbėti apie savo poreikius rizikinga, jei jūsų partneris nenori to paties. Bet poreikius išsakyti būtina. Kalba eina apie tave ir tavo laimę. Nereikia kabintis į žmogų, kuris mums abejingas.

4. Suprojektuokite santykius, kuriuose abu laimingi. Taisyklių nėra, jas turite apsibrėžti patys, tačiau abu turite jaustis laimingi.

5. Žinokite savo vertę. Daugelis žmonių nuvertina save santykiuose. Jie kenčia netinkamą elgesį su savimi, kartais tiesiog iš baimės likti vieniems. Bet jei šalia esantis žmogus jus vertina, jis tai parodys.

Kai nori daugiau, nei gali duoti tavo partneris

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *