Kaip auklėti vaiką, kad nereikėtų ant jo rėkti: 7 paprastos taisyklės

Auklėjimas namuose – tai individualus kiekvieno iš tėvų požiūris į savo vaiką. Dauguma taiko taisykles, kurias taikė ankstesnės kartos. Deja, rėkimas, gąsdinimas ir fizinės bausmės sukelia negrįžtamus padarinius vaiko psichikai. Tačiau kaip būti kantriam, kai vaikas elgiasi šlykščiai, ginčijasi ir yra nemandagus? Atrodo neįmanoma. Todėl pasistenkite auklėti vaiką taip, kad jums nereikėtų ant jo rėkti. Tinkamai elgiantis jis ne tik paduos jums stiklinę vandens senatvėje, bet ir padarys ką nors daugiau…

1. Nerėkite ant vaiko

„Geriausias būdas padaryti vaiką geru – padaryti jį laimingu“, – sakė Antoine’as de Saint-Exupery. Vaikas, nuolat baramas tėvų, jaučiasi nemylimas. Jūs išliejate į jį negatyvą, kurį jis ilgainiui suprojektuos į jus. Arba, priešingai, dėl keiksmažodžių jis taps „paklusniu tyliu žmogumi“, kuris pavirs silpnavaliu paaugliu. Todėl jei nenorite tokios įvykių raidos, išmokite kalbėti ramiai. Galiausiai pastebėsite, kaip keičiasi vaiko elgesys.

Jei jums sunku susitvardyti, išsiaiškinkite, kodėl susierzinate ir rėkiate. Galbūt tai prasti mokslo rezultatai ar atsisakymas valgyti košę? Todėl kitą kartą psichiškai pasiruoškite tokiai situacijai ir suplanuokite pokalbį. Taip pat atkreipkite dėmesį į priežastis, pažvelgdami į problemos esmę. Dvejetas iš matematikos – sumažinkite kitų dalykų krūvį ir užsiimkite šiuo mokslu. Jis nevalgo košės, o ar pats bandėte? Jei taip, paruoškite patiekalą pagal naują receptą. Grikiai, pagardinti tik druska ir sviestu, nėra pats geriausias variantas šiuolaikiniam vaikui. Yra tiek daug įdomių idėjų.

2. Girkite savo vaiką

Psichologai sako, kad vaiką reikia dažniau girti nei barti. Deja, priežastį gali būti sunku rasti. Bet jūs pabandykite. Įsivaizduokite situaciją. Ateinate iš susirinkimo, sūnaus nėra namuose, lova nepaklota, pamokos neparuoštos, o jis išėjęs pasivaikščioti. Tada jis pasirodo ir laukia, kol jūs vėl pradėsite ant jo rėkti. O jūs pasakote kažką gražaus, pagiriate už pastangas geografijoje. Apskritai, raskite už ką. Tada paprašykite sėsti ruošti pamokų, dabar jis tai padarys neatsikalbinėdamas. Štai ir neliko priežasties rėkti. Nebijokite pagirti vaiko, bet netenkinkite jo užgaidų.

3. Neiškelkite per didelių reikalavimų

Nesitikėkite iš savo vaiko per daug. Galbūt jis nėra stiprus matematikoje, bet puikiai piešia ir rašo eiles. Raskite tai, ką jis moka geriausiai, ir tuomet skatinkite tai daryti. Nereikia šaukti, jei jis prastai mokosi, galbūt iš jo užaugs genialus menininkas. Atsipalaiduokite ir neliepkite jam verstis per galvą.

4. Tapkite sektinu pavyzdžiu

Vaikai viską kartoja paskui savo tėvus. Kai vaiko nebaudžiate, o savo pavyzdžiu parodote, kaip įveikti sunkumus, tuomet auginate tikslo siekiantį vaiką. Vaikai, turintys autoritetingus tėvus, užauga labiau pasitikintys savimi, smalsesni ir atviresni.

5. Susidraugaukite su savo vaiku

Draugystė su vaiku reiškia, jog jis turi žinoti, kad bet kurią sekundę gali kreiptis į jus. Bendraudamas jis sulauks pagalbos ir patarimų, o ne priekaištų. Kai būsite pakankamai artimi, jūs pats nenorėsite prieš jį kelti balso.

6. Skirkite jam savo laiką

Bent 15 minučių per dieną skirkite vaikui dėmesio. Šiomis akimirkomis darykite būtent tai, ko jis nori. Skaitykite knygą, 15 kartą pažiūrėkite jo mėgstamą animacinį filmuką arba tiesiog išgerkite arbatos ir pasikalbėkite. Jei jam nepakanka dėmesio, jis pradės jo ieškoti kituose žmonėse ir kompanijose. Deja, ne visada teigiamose.

7. Pamilkite save

Jei esate harmonijoje su savimi, tai nenorėsite išsilieti ant vaikų. Dažnai tėvai rėkia, nes yra pavargę ir neturi pakankamai laiko. Pirmiausia išspręskite savo problemas, o tik tada pradėkite auklėti vaiką. Jei tėvai laimingi, jie nerėks ant vaikų.

Reikia ne tik išmokti nerėkti ant vaiko, bet ir išnaikinti pykčio priežastį. Ugdykite save, supraskite, kodėl gyvenime nutinka kai kurie įvykiai, ir tada neturėsite noro ir priežasties pakelti balso prieš vaiką.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *