Kaip bendrauti su nepakenčiamais artimaisiais

Yra dvi stebuklingos frazės, kurias vertėtų panaudoti, susidūrus su priekabiais, pamokslaujančiais ar pernelyg įkyriais artimaisiais ir giminaičiais – TAIP, ŽINOMA ir TODĖL, KAD.

Dažnai pasitaiko ilgesniam laikui užsibūti ir labai artimai bendrauti su artimaisiais, su kuriais negyvename pastoviai. Dažniausiai tai būna jau suaugusiųvaikų kontaktais su jų tėvais ar kitais pagyvenusiais giminaičiais.

Klientai į mane kreipiasi su šia užklausa trimis atvejais:

  • Jie nuvažiuoja į svečius pas tėvus savaitei ar dviem;
  • Juos pačius aplanko svečiai – vaikai su šeimomis arba jų tėvai;
  • Visa giminė susirenka vienoje vietoje kokio nors rimto įvykio proga: vestuvės, laidotuvės, vaiko gimimas, jubiliejus ir t.t.

Ir taip atsitinka, kad būna labai sunku ištverti kontaktų intensyvumą, net jeigu santykiai yra pakankamai geri. Atsiranda problemų nusibrėžiant ribas, jeigu kiti žmonės nėra pratę jų paisyti. Ima kauptis nuovargis ir susierzinimas. Prasideda konfliktai.

O jeigu santykiai jau ir anksčiau buvo ne patys geriausi?

Pabandykime pagalvoti, kokius du pagrindinius poreikius jaučia žmogus, kuris nukreipia į mus savo emocijų, klausimų, nerimo, baimių, skundų ir susierzinimo srautą?

Pirma. Jam svarbu būti išklausytam. Netgi nebūtina, kad jį iki galo suprastų, svarbiausia – kad jį išklausytų. Ir paprasčiausias signalas „TAIP, ŽINOMA, aš suprantu, ką tu jauti…” ir toliau sekanti paprasta raminanti frazė automatiškai siunčia žmogui signalą, kad jis buvo išgirstas. Dar daugiau – pasipraktikavę ilgesnį laiką, pastebėsite, kad ir jūsų paties požiūris į iš oponento sklindantį informacijos srautą šiek tiek pasikeitė ir jums jau nebereikia tiek daug pastangų, kad nuo jo gintumėtės, ji atlaikytumėte.

Antra. Žmonėms būtinai reikalingi paaiškinimai. Tyrimai rodo, kad netgi primityviausias paaiškinimas „TODĖL, KAD taip teisinga” beveik TRIGUBAI padidina šansus, kad jūsų prašymas bus išpildytas. Gavę paaiškinimą, žmonės pasąmoningai linkę pritari visam tam, ką jus jiems sakote.

Pajauskite skirtumą:

  • „Aš noriu pailsėti”;
  • „Man reikia pailsėti todėl, kad labai pavargau”.

Prasmė ta pati, paaiškinimas banalus, tačiau antrąją frazę oponentas automatiškai suvokia kaip žymiai reikšmingesnę.

Dar daugiau – praktikuodami tokius „paaiškinimus”, jūs ir patys laikui bėgant pajausite, kad išsakyti viešai savo poreikius, norus darosi paprasčiau, ramiau – tarsi stovėtumėte ant kur kas stabilesnio pagrindo. Juk šitokiu būdu jūs paaiškinate, pagrindžiate, „legalizuojate” savo poreikius ne tik kitų žmonių, bet ir savo paties akyse.

Išmėginkite. Ir tegu santykiai su giminaičiais jus sustiprina, užuot griovę.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *