Kaip išlaikyti puikius santykius visą gyvenimą

Norite tikėkite, norite netikėkite, tačiau iš galime sąmoningai nuspręsti vystyti gebėjimus, kurie padėtų mums suvokti visą santykių potencialą. Meilės pradžiai būdingas pojūtis, tarsi skraidytume padebesiais, gali neišblėsti

Santykių pradžioje veltui gauname pozityvių emocijų iš partnerio – meilę, paramą, dėmesį. Visa tai perduodama hormonais, cheminėmis medžiagomis, tam įtakos turi meilės naujumas. Po kiek laiko atrodo, kad euforija blėsta, pasimato jūsų ir partnerio skirtumai. Tačiau dviejų žmonių santykiai gali būti visaverčiai, svaiginantys, netrukdyti vienas kito individualumui.

Trys patarimai padės vystyti gebėjimus, kurie būtini norint dovanoti rūpestį, meilę, dėmesį partneriui ir sau bei jūsų santykiams.

1.Drąsa – būtina sąlyga, jei norite iki galo atsiskleisti santykiuose.

Intymumas – rizika. Rizikinga pasitikėti kitu, parodyti savo silpnąsias vietas, žinoti, kad kuo stipriau mylime, tuo didesnis bus skausmas, jei išsiskirsite.

Taip pat reikia drąsos paprieštarauti partneriui su meile, sąžiningai, reikia drąsos suvokti savo baimes, ribotumą. Tai ir iššūkis mūsų lūkesčiams partneriui, prielaidoms, koks jis turėtų ar neturėtų būti. Tai reiškia pokyčius, net jei jų nenorime.

Tai ir empatija viskam, kas žmogiška – mano, tavo, artimiesiems, net tiems, kurie mus įskaudino. Drąsa reiškia gebėti iš savęs pasijuokti, žvelgti giliau, pažinti unikalias savo ir kito galimybes.

2. Kiekvienas susiduriame su ribotumu ir netektimis.

Todėl nevalia pamiršti, kad privalome jausti užuojautą sau ir partneriui. Dėmesio – užuojauta nėra nuolaidžiavimas. Galime aiškiai nusibrėžti ribas ir tuo pačiu gerbti mūsų saugumo, patikimumo poreikius, net suprasdami kito trūkumus bei silpnąsias vietas.

Galime pasistengi kitu kampu pažvelgti į konfliktus. Galime pasistengti ir nuoširdžiai pasidomėti kitu, užuot teisę, smerkę. Galime atverti širdį, nors instinktyviai norisi užsidaryti tarsi sraigei savo namelyje. Galime vėl ir vėl atleisti sau ir savo partneriui. Klaidos, kaip ir sėkmės, yra mūsų kelio dalis.

3. Viskuo dalintis ir būti atviriems – ne tik klišė.

Viena didžiausių poros stiprybių, kurią galima lavinti, yra ieškojimas veiksmingų būdų spręsti konfliktus, bendrauti, palaikyti vienas kitą sunkiu metu.

Tai ir bendrų interesų paieškos. Porai į naudą praplėsti interesų sferą, kartu sportuoti, gaminti, keliauti, atlikti dvasines praktikas ar pan.

Kartu kažką veikti prasmingiau ir įdomiau, nei tiesiog būti kartu, tai suteikia santykiams daugiau prasmės, sunkiu metu sieja, suteikia santykiams naujumo.

Žmonės, su kuriais gyvenime susitinkame, mus turtina, ryšiai su jais kažko moko. Per santykius geriau pamatome save. Ryšys su žmogumi stipriai priklauso ir nuo to, kas vyksta mūsų viduje – nuo mūsų vidinių išteklių, nuo mumyse slypinčių demonų, nuo mūsų motyvacijos augti, tobulėti.

Juk sakoma, kiekvieno užduotis – ieškoti stebuklingo eliksyro viduje, savo tikrosios prigimties. Du žmonės dalį gyvenimo einu tuo pačiu keliu, skatina vienas kitą ieškoti to stebuklingo eliksyro, tampa vienas kito veidrodžiu, meilės mokytojais.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *