Draudžiamas vaisius yra nepaprastai saldus – taip galima paaiškinti priežastį, kodėl vyrai ryžtasi neištikimybei. Jie retai susimąsto apie šio žingsnio pasekmes. Siūlome įvertinti riziką, kurią sukelia romanas nuošalyje ir spontaniškas flirtas.
Pasąmonė gali smarkiai maištauti prieš seksualinę nelaisvę, nepaisant žmogaus tvirto apsisprendimo išlikti ištikimam. Juk nutraukti pančius – natūralus kiekvienos gyvos būtybės troškimas.
Kaip pasireiškia šis troškimas, tikriausiai patys atspėsite, nes jį vienu ar kitu būdu yra patyręs kiekvienas. Nelaisvės jausmas, susierzinimas dėl jo šaltinio – partnerės, hipertrofuota reakciją į draudžiamą vaisių. Psichologas Aleksandras Gornis portale „Psychologies“ nurodė būdus sumažinti tą įtampą.
I. Užgesinti šviesoforą
Mintyse leiskite sau tai, kas draudžiama. Tam nebūtina eiti į kairę, jūs tiesiog galite pašalinti raudoną šviesą nuo šio draudimo ir uždegti žalią. Efektas bus toks pat kaip su realiu šviesoforu: jūs nerizikuojate prasmukti per raudoną šviesą, ramiai pervažiuojate sankryžą, laikydamiesi taisyklių ir vadovaudamiesi sveiku protu.
II. Virtualus leidimas
Kad suvoktumėte „draudžiamo vaisiaus“ troškimo dirbtinumą, galima panaudoti „virtualaus leidimo“ metodą, t. y. pradėti virtualų romaną su patikusiu objektu. Kiekvienoje stadijoje klauskite savęs: „O kas toliau?“, „Kam visa tai?“, „Kur tai veda?“. Išgyvenkite romaną ne tik pasitenkinimo gavimo, bet ir prasmės bei suvaržymų, nepatogumų ir abejotinos naudos atžvilgiu.
Tikriausiai jums tai bus pirmoji gyvenime blaivaus flirto proceso išgyvenimo patirtis, kur sąmonė suvoks grįžtamąjį ryšį kiekviename etape.
Dauguma išbandžiusių šį metodą patiria tuštumą po sąveikos su geismo objektu. Kai emocinis poreikis būna uždarytas į kabutes, paaiškėja, kad realiai iš potencialaus partnerio nieko nereikia, nėra apie ką su juo kalbėti. Daugiausia, ką jis gali duoti, tai porą naujų erotinių momentų. Ar jie verti tų pastangų, kurias reikia įdėti užkariaujant objektą, ir rizikų, kurios kyla sutuoktiniui su vaikais ir įsipareigojimais?
Kartais mums paprasčiausiai reikia, kad mus įvertintų kitas žmogus, pakeltų savivertę, pakylėtų ir duotų hormoninį dopingą. Tam galima apsikeisti žvilgsniais su objektu, gauti potencialų „taip“, o visa kita įgyvendinti mintyse, gaunant visus ženkliukus ir apdovanojimus. Juk hormoninis dopingas greitai praeina, o problemos šeimoje net nuo vaikiškos intrigos gali užgriūti lavinomis. Apžvelkime jas atidžiau.
1. Kaltės jausmas
Suvokimas, kaip gera gyventi su sąžiningu žmogumi, ateina tada, kai kaltės našta ima lenkti prie žemės.
Jūs negalite pažvelgti partnerei tiesiai į akis, negalite pasakyti „ne“ ten, kur anksčiau tai darydavote lengvai. Našta įgauna apčiuopiamas fizines formas. Santykiuose nebelieka lengvumo. Jūs negalite be pastangų, sąžinės graužaties ir apsimetinėjimo pasakyti partnerei, kad ją mylite.
2. Poros sąveika sugadinta
Tenka nuolat lyginti partnerę su meiluže, nesąmoningai menkinant pirmosios ir aukštinant antrosios savybes. Be to, jūs neatsižvelgiate į natūralius santykių periodus, kai pirmosios pažinties fazės negalima lyginti su kartu pragyventų kelerių metų faze. Jeigu palygintumėte abu pažinties periodus, tai tas palyginimas būtų tikrai ne meilužės naudai, todėl sąmonė to ir nedaro.
Toks lyginimas smarkiai pakerta pagarbą partnerei. Padaugėja konfliktų lygioje vietoje, nesusipratimų, nepasitenkinimo. Kyla poreikis ginti savo asmenines ribas, teises, aiškintis santykius.
3. Vaikų įtraukimas į kivirčus
Jūs neišvengiamai traumuojate vaikų psichiką. Iš čia kyla paauglystės problemos nedarniose šeimose, taip pat blogas mokymasis, maištingumas, suicido ir narkomanijos atvejai.
4. Abipusio potraukio nusilpimas
Dauguma emocinių poros problemų dažniausiai išsprendžiamos arba sumažinamos per seksą. Praradus šį būdą, dingsta emocinis kontaktas, pasitikėjimas ir pagarba, daugėja barnių ir skandalų.
5. Priklausomybės efektas
Pabandykite atitraukti vaiką nuo mėgstamo žaidimo, o alkoholiką – nuo butelio ir sulauksite agresyvios reakcijos. Sunkiausia yra atsidurti tarp priklausomo žmogaus ir jo priklausomybės objekto. Savo teisę į jį jis gims aršiai ir iracionaliai, nepaisydamas pasekmių. Net jeigu partnerė nenutuokia apie konkurentės egzistavimą, ji vis tiek tampa kliūtimi, agresijos ir neigiamų emocijų objektu.
Kaip matote santuokos žlugimo pasekmės dėl žingsnio į kairę yra neišvengiamos.
III. Savigarba
Pasistenkite susikoncentruoti į tą vertybę, kurią jums reiškia šeima, į tai, kas jus sieja. Pajuskite pagarbą visiems savo šeimos nariams, bendrai buičiai, tradicijoms, pasiekimams.
Suvokite, kad pagarba partnerei pirmiausia yra pagarba jums. Juk tai yra jūsų pasirinkimas, ji yra jūsų vaikų motina. Jeigu negerbiate savo pasirinkimo, artimo žmogaus, bendros istorijos, jūsų sąjungos vaisių, vadinasi, negerbiate savęs.