Kaip keičiasi mūsų kūnas ir smegenys, kai įsimylime?

Įsimylėjimo jausmas yra praktiškai nepamirštamas. Tačiau, nepaisant to, kad beveik kiekvienas žmogus bent kartą gyvenime buvo įsimylėjęs, mokslininkams nepavyko pateikti aiškaus šios sąvokos apibrėžimo. Tačiau pavyko išsiaiškinti, kas tuo metu vyksta mūsų organizme.

Įsimylėjimas ir fiziologiniai pokyčiai

1. Įsimylėjimo būsena panaši į pradedančiojo narkomano būseną. Didžioji dauguma psichiatrų daro išvadą, kad įsimylėjimo sukeliama euforija turi bendrų bruožų su pojūčiais, kurie būdingi pradedantiesiems narkomanams, pavartojus eilinę dozę.

Jei kalbėsime apie organizmo fiziologiją, šis poveikis aiškinamas tuo, kad įsimylėjusio žmogaus smegenyse ir antinksčiuose pradeda formuotis hormonas noradrenalinas. Tas pats hormonas gaminasi, pavartojus tokių narkotikų, kaip heroinas ir kokainas.

Be to, įsimylėjusiam žmogui atsiranda akivaizdi priklausomybė nuo susitikimų su partneriu. Tai paaiškinama malonumo troškimu, kuris jaučiamas minėto hormono gamybos metu.

2. Įsimylėjimo jausmas tiesiogiai susijęs su įgimtu dauginimosi instinktu, kuris gali smarkiai suaktyvėti aistros metu.

3. Įsimylėjėliams parausta skruostai, padidėja prakaitavimas ir padažnėja širdies plakimas. Susitikimo su partneriu momentu įsimylėjęs žmogus jaučia visu minėtus simptomus. Kokia to priežastis? Iš dalies dėl nervinės įtampos, iš dalies dėl padidėjusios hormono adrenalino gamybos antinksčiuose.

4. Hormonų šėlsmas. Įsimylėjimas glaudžiai susijęs su kelių neuromediatorių poveikiu smegenims. Pavyzdžiui, geismo akimirką gaminasi noradrenalinas. Tuo metu, kai žmogus pradeda jausti abipusiškumą, organizmas pradeda gaminti dar ir dopaminą. Jeigu santykiai tęsiasi toliau, vyrų organizme pradeda gamintis vazopresinas, o moterų organizme – oksitocinas.

5. Polinkis matyti pasaulį pro rožinius akinius. Remiantis sociologinio tyrimo rezultatais, nustatyta, kad įsimylėję žmonės linkę matyti gyvenimą nepalyginamai pozityvesnį.

6. Išsiblaškymas. Dėl oksitocino gamybos laikinai sutrinka atmintis ir atsiranda dėmesio sutrikimų. Todėl įsimylėjusios moterys atrodo pernelyg išsiblaškiusios.

7. Išsiplečia vyzdžiai. Kai geismas stiprus, žmogaus organizme staiga išsiskiria tokie hormonai kaip kortizolis, oksitocinas ir adrenalinas. Dėl staiga padidėjusios šių hormonų koncentracijos įsimylėjėlių kraujyje, smarkiai išsiplečia vyzdžiai.

Išvada

Gaila, bet įsimylėjimas – trumpalaikė būsena. Praėjus mažiau nei 3 metams po apogėjaus, nervų galūnėlės tampa nejautrios hormonų gamybai. Ir pačių hormonų pagaminama daug mažesnė koncentracija. Todėl, jei per 3 metus žmonėms nepavyko išsiugdyti nuoširdžios meilės vienas kitam, jie priversti konstatuoti faktą, kad meilė praėjo ir jiems kartu būti daugiau neįdomu.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *