Kaip nebūti priklausomam nuo meilės

Kaip nebūtų gaila, daugybė žmonių painioja meilę su priklausomybe. Tačiau tai juk visiškai skirtingi dalykai. Jei pirmasis dalykas santykius gerina, tai antrasis – juos visiškai sugriauna.

Kaipgi netapti nuo meilės ir santykių priklausomu žmogumi?

Meilė išties turi daug bendro su psichikos ligomis. Kodėl? Todėl, kad emocijos liejasi per kraštus, jausmai absoliučiai nekontroliuojami, o partneris atrodo tobulumo viršūne.

Jeigu kalbame apie pradinį santykių etapą – viskas gerai. Tačiau jeigu šis etapas praėjo, santykiai peraugo į kažką rimtesnio, o moterį ar vyrą vis dar kamuoja šie ryškūs afektai, greičiausiai kalba eina apie priklausomybę nuo meilės.

Tokiuose santykiuose žmogus savo partnerį laiko visatos centru. Kai jo nėra šalia, gyvenimas pavirsta kažkuo košmarišku ir beprasmišku. Ir jeigu jums tai pažįstama – metas rimtai susimąstyti.

Priklausomybė, kaip taisyklė, būna vienpusė. Tai kada vienam žmogui reikia visko, o kitas jau pavargo ir nori laisvės. Ką reiškia „visko”? Asmeninės erdvės deficitas, nuolatinis buvimas šalia, hiperkontrolė ir nėra jokios galimybės pabūti vienam. Manau, sutiksite, kad tai nėra normalu? Tačiau priklausomam asmeniui labai sunku vertinti savo elgesį ir kaip nors jį įtakoti. Jis paprasčiausiai pasiduoda impulsams, štai ir viskas.

Kaip ištrūkti iš šios priklausomybės?

Jei situacija rimta, būtina padirbėti su psichoterapeutu. Jis padės nustatyti teisingus gyvenimo prioritetus (iškelti save į prioritetų sąrašo viršų), pradėti vertinti savo laiką ir išteklius.

Jei situacija dar nėra apleista, bet jau suprantate, kad tampate priklausomas nuo meilės santykių, turėtumėte pradėti savipagalbos procesą.

Optimalus santykių formatas yra partnerystė. Taip būna tada, kai abu žmonės supranta, kas juos laiko kartu, bet jie neištirpsta vienas kitame. Jie vis dar turi savų interesų ir pomėgių, sugeba leisti laiką atskirai vienas nuo kito.

Kaip meilėje tapti nepriklausomu?

  • išsiaiškinkite tuos dalykus, kurie jus „tempia” priklausomybės kryptimi. Bus dar geriau, jei tai užsirašysite ant popieriaus;
  • išryškinkite savybes, kurių dėka santykiuose galite išlikti nepriklausomas;
  • išsiaiškinkite priežastis, dėl kurių nusprendėte keistis.

Šie punktai taps tvirtu pagrindu kokybiškai naujiems pokyčiams jūsų santykiuose.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *