Kaip pagerinti atmosferą namuose

Kai skiriasi poros, drauge išgyvenusios penkis metus, niekas tuo nesistebi. Tačiau skyrybų statistikoje figūruoja ir tokios poros, kurios drauge išgyveno 20 ir daugiau metų. Sukūrę draugišką šeimą, paaukoję vienas kitam beveik trečdalį gyvenimo, žmonės nutarė išsiskirti. Kodėl taip nutinka?

Atsipalaidavote. Būdami su vienu ir tuo pačiu žmogumi 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, mes tiesiog įaugame vienas į kitą. Kartais dėl to žmonės nustoja dirbti santykių labui. Galbūt vyras ir žmona gerai uždirba ir puikiai auklėja vaikus, tačiau jie nesusimąsto apie savo patrauklumą, įdomius įspūdžius ir nustoja rodyti vienas kitam dėmesį.

Dėl to visada svarbu išsaugoti aistrą, žaidimą… Augintis svorį, kiurksoti namuose ir rengtis „naminiu” stiliumi – ne pats geriausias sprendimas. Tai signalas partneriui, kad tavęs daugiau niekas nebejaudina.

Nutolote vienas nuo kito. Procesas, kuris baigiasi „sidabrinėmis skyrybomis” – lėtas. Viskas vyksta palaipsniui. Galbūt iš šalies žvelgiant sutuoktiniai atrodo idealūs ir netgi niekada pernelyg smarkiai nesibarė, tačiau vyksta visų tų smulkių klaidelių, neišsakytų žodžių kaupimo procesas. Daugelis tų, kurie skiriasi brandžiame amžiuje, pasakoja, jog paprasčiausiai atitolo vienas nuo kito ir pasuko skirtingais keliais.

Moterys neretai pajunta, kad pernelyg daug atiduoda: atsisako karjeros, atostogų, smarkiai taupo. Ir joms ima atrodyti, kad santykiuose neturi į ką atsiremti. Ir būtent jos, o ne vyrai, ryžtasi išeiti. Čionai vėlgi labai svarbu viską daryti ir kalbėti laiku. Santykiai – tai laimė, o ne aukojimasis. Drauge domėkitės įvairiomis naujovėmis, stenkitės bent kelioms dienoms kur nors išvažiuoti be vaikų, kad patirtumėte bendrų įspūdžių, kad atsinaujintų susidomėjimas vienas kitu.

Darosi akivaizdesnis amžiaus skirtumas. Kai vyras ir moteris susipažino, 10-15 metų skirtumas neturėjo reikšmės. O kai vienam 45, kitam – 60 metų, čia jau visai kas kita, nei tada, kai buvo 20 ir 35. Dabar šie skaičiai byloja apie vidutinio amžiaus krizę ir pirmuosius senatvės požymius. Kiekvieną kartą, kai žmogus išgyvena krizę, jam norisi sugrįžti į tuos laikus, kai jam buvo gera. Būtent dėl šios priežasties partneriai neretai ieško jaunesnių meilužių ar apskritai pas juos/jas išeina. Dėl to svarbu suprasti visus psichologinius procesus ir stengtis padėti savo partneriui, kitaip skyrybos neišvengiamos.

Pinigai. Tie dalykai, dėl kurių taip plušėjome jaunystėje, darosi ne tokie jau ir prioritetiniai. Pinigų yra, bet ar atnešė jie laimę? Galbūt priešingai: tenka taupyti ir nešvaistyti, nesusimąstant, kaip darėte anksčiau. Būtent finansai neretai tampa skyrybų priežastimi. Dėl to reikia visada padėti vienas kitam, net jeigu moteris nedirba, pavyzdžiui, svarbu pagirti vyrą už pastangas. Lygiai taip pat ir vyras turėtų vertinti žmonos pastangas vardan jų bendros gerovės. Silpnoji porų vieta – dėmesio ir pagyrimų stoka.

Lovos reikalai. Sulig amžiumi keičiasi hormoninis fonas ir tai gali įtakoti, kiek patrauklus jums atrodo partneris. Arba intymūs reikalai nustoja būti tuo vieninteliu dalyku, kuris cementavo santykius ir laikė jus drauge. Keičiasi temperamentas ir kūniški įgūdžiai, o tai gali baigtis įvairiais kompleksais. Jūs nebegalite pakartoti praeities aistringų naktų, bet juk jos iki šiol su jumis – prisiminimuose. Sugrįžkite į jas prisilietimais, tyliais vakarais dviese, švelnumu ir šypsenomis.

Kalbėkite vienas kitam apie viską – tai vienintelis būdas spręsti problemas. Pasižiūrėkite į veidrodį: jeigu atspindyje matote nuobodų, nusikankinusį žmogų, tai gal dalis problemų slypi jumyse? Ir jeigu taip, priimkite sprendimą sugrąžinti į savo gyvenimą suinteresuotumą. Be šito neįmanoma jaustis jaunu ir laimingu širdimi. Susiraskite naujų pomėgių netgi jei tai būtų sprendimas drauge išauginti naujos veislės agurkus – visa tai puikiai atšviežins santykius.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *