Kaip pristabdyti vaikystę, kad ji tęstųsi kuo ilgiau?

Ar kada susimastėte, kad šiais laikais vaikystė baigiasi labai greitai? Tą „suskaičiavo“ mokslininkai, o ir tiesiog apsidairius matosi, kad dabar vaikai užauga taip greitai kaip niekada anksčiau.

Žiūrime kartais į savo vaikus su visais jų vaikystės pliusais ir minusais. Taip, vaikas namuose yra sunkus darbas, bet vis tiek gaila, kad jie auga. Greit auga. Graudu. Nors imk tą jų mažumą / vaikiškumą ir užmarinuok stiklainiuke kaip kokius grybus ar agurkus

Norisi, kad jie dar pabūtų vaikais, kad neužaugtų taip greitai. O jie matuojasi su draugais, klibina dantis, laukia išdygstant naujų, skaičiuoja metus likusius iki kol galės su motoroleriu lėkti, klausia kada jau vieni į mokyklą / treniruotę važiuos. Aišku, kad atsipūsim kai važiuos patys. Bet iš kitos pusės nors imk ir verk kaip gaila, kad jie auga.

Tad ką mes galime padaryti, kad vaiko vaikystė užsitęstų kaip galima ilgiau?

1. Apgalvotai rinkitės ir neapkraukite vaikų būreliais. Šiandien spaudimas vaiką kuo visapusiškiau ugdyti yra didžiulis. Esame prigąsdinti, kad konkurencija arši, kiti vaikai daug visko moka bei geba, konkursai į universitetus ir į darbo vietas didžiuliai. Pasiseka tik patiems geriausiems, labiausiai „prikimštiems gebėjimų“ vaikams. Bet vaikui reikia laiko + tylos atrasti bei patirti savo pašaukimą / talentą šiame pasaulyje. Ir bent jau kol vaikai maži gal nereikėtų jų apkrauti visokiausiais skirtingais gebėjimų ugdymais.

2. Kartu su vaiku pasitarkite ir išsirinkite kas + kiek yra žiūrima per TV ir žaidžiama kompiuteriu. Sutarkite laiką. Praėjo tam tikra laida ar laikas ir viskas. Marš kūryba užsiimti Nors, prisipažinsime, kartais po ypatingai įtemptos savaitės leidžiame savo vaikui tokią kaip ir TV dieną pasidaryti. Žiūri daug filmukų ir valgo lovoje. Per dieną gal net kokios 5 val. gaunasi. Reikia ir tokių dienų

3. Tarp žaislų turi būti tokių, kurie atveria kelią neribotai kūrybai. Žaislų nereikia daug jei jie apgalvoti prieš perkant. Žaislų vienokia ar kitokia forma reikia ir jau gerokai paaugusiam vaikui, pvz.: kubiko-rubiko paaugliui.

4. Kiekvienas vaikas privalo turėti „nuobodaus laiko“. Tai toks laikas, kai niekas nesuplanuota, TV ir kompiuteris išjungti. Eini į savo kambarį ar į kiemą ir pats sugalvoji ką su pakeliui rastu pagaliu veikti. Ir nei mama, nei tėtis nieko nepasiūlo, neužveda ant kelio. Tai laikas, kai pats vaikas turi susigalvoti kaip save užimti, kad jam pačiam būtų įdomu. Tokiais momentais, kaip tyčia, gali koks labai netikėtas, bet įdomus sugalvojimas aplankyti

5. Jei mokotės namuose ar ruošiate namų darbus, viską sugalvokite taip, kad būtų linksma ir žaisminga. Gal matematikos namų darbus ruošiant atnešite į kambarį pintinę obuolių, kad būtų ką suskaičiuoti. Būkite kūrybingi, jei vaikui bus išties smagu jis mokysis noriai ir viską prisimins. Kas gi nori pamiršti smagumus?

6. Gyvenkite. Kuo dažniau palikite rutiną, namų ruošą ir leiskitės su vaikais ieškoti nuotykių į parką, ant piliakalnio, į mišką ar tiesiog aplink namą. Žodžiu veikite kažką gero arba kažką tokio, ko dar neveikėte, aplankykite vietą, kurioje dar nebuvote. Arba tiesiog būkite kartu. Buvimas kartu su vaiku yra prioritetas. Tai būtina sklandžiai vaiko fizinei bei emocinei raidai.

Laikykite savo vaikus už skverno, kad kuo ilgiau pabūtų maži.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *