Kaip surinkti sudaužytos širdies šukes ir gyventi toliau

Mylimojo praradimas atima gyvenimo džiaugsmą, pakerta jėgas ir aptemdo pasaulį. Žmogus per savo sielos skausmą nebemato, koks gražus gyvenimas ir kiek dar daug nuostabių dalykų aplinkui yra. Jo laikas tarsis sustoja vietoje. Kaip išsikapstyti iš šio klampaus neigiamų jausmų liūno ir pradėti gyventi toliau?

Ligos istorija ir simptomai

Neišsipildžiusi meilė sukuria tuštumą, kuri mus persekioja. Ji tarsi apgaubia iš visų pusių, nepalikdama išėjimo. Atsiduriame aklavietėje. Kodėl taip atsitinka? Gal mylėjome ne tą? Ir kodėl ne tą? Jis – geriausias, mielas, kilnus. Ar moteris kalta, kad jis iki šiol myli savo buvusiąją? Kad jis pasakė jai „Atleisk, likime draugais“? Ar kalta? Tikrai ne, jos kaltės čia nėra… Nebent suklydo, kad prisipažino mylinti jį. Bet juk pasakė tiesą. O jis jos nepamilo. Skaudu. Ji nepamirš jo, kentės. Turės gyventi kaip anksčiau, bet su skausmu. Jis buvo jos gyvenimo tikslas. Ji liko viena su savo liūdesiu. Širdis sudaužyta.

SAVIUGDA IR TOBULĖJIMAS - paprastai apie psichologiją ir saviugdą

Sužeistos sielos gydymas

1. Po sunkaus išsiskyrimo daug kas užsisklendžia savyje. Nori pabūti vienumoje, pamąstyti, paliūdėti, paverkti. Pravirkti reikia. Su ašaromis išeina visa viduje susikaupusi neigiama energija. Tačiau užsisklęsti savyje nėra geriausia išeitis. Aplinkui visada atsiras žmonių, kuriems nesate abejingi: draugai, artimieji, kolegos. Jie pirmieji pradės gaivinti jūsų širdį.

2. Leiskite sau daryti viską, kas patinka, nepaisant pasekmių, nors kelias dienas. Surenkite merginų vakarėlį, „pilvo šventę“, pailsėkite mėgstamoje vietoje arba ten, kur seniai svajojote nuvykti. Skirkite dėmesio sau, nueikite į kirpyklą, grožio saloną, baseiną. Nusipirkite naują suknelę ar beprotiškai brangius apatinius. Arba ryžkitės išbandyti šuolį parašiutu ar kalnų slidinėjimą. Darykite viską, kam anksčiau nerasdavote laiko ar drąsos. Vyro dėmesys moteriai yra svarbus dalykas, tačiau ir be jo gali būti gera. Būtina pagyventi sau ir pamilti save, patirti kuo daugiau malonumų ir gyvenimo džiaugsmo.

3. Nutraukite ryšius su juo. Užsimerkite ir įsivaizduokite dvi gijas, jungiančias jus su buvusiuoju. Jomis pirmyn atgal cirkuliuoja jūsų energija. Mintyse paimkite žirkles ir perkirpkite abi gijas per pusę. Savuosius galus užriškite ar sugnybkite. Širdies žaizdos ims gyti. Kad ir ne iškart, bet tikrai netrukus taps lengviau.

4. Pasistenkite maksimaliai apkrauti save darbu ir rūpesčiais. Darbo terapija visais laikais buvo efektyvi priemonė nuo širdies bėdų. Laisvo laiko apmąstymams ir išgyvenimams turi nebelikti.

5. Išmeskite iš galvos idėją atkeršyti buvusiajam. Nereikia jam įrodinėti, kad buvote geriausia ir kiek daug jis prarado. Pasistenkite jam atleisti. Paskutinį kartą prisiminkite maloniausias kartu praleistas akimirkas, mintyse pasakykite jam „ačiū!“. Juk jo dėka kurį laiką buvote labai laiminga. O tada nukreipkite dėmesį į kitus vyrus!

6. Psichologai tvirtina, vienas geriausių gydymosi būdų yra pasiskųsti sau. Garsiai. Prieš veidrodį. Manoma, kad tai neblogai padeda atsikratyti streso. Užbaikite šią terapiją prieš veidrodį pora juokingų minų. Jums reikia teigiamų emocijų.

7. Ar girdėjote sparnuotą frazę „Kas mūsų neužmuša, daro mus stipresnius“? Psichologai teigia, kad smegenims reikia 21 dienos persiorientuoti ir priprasti prie ko nors neįprasto: naujo darbo, mokymosi ar naujo gyvenimo periodo be mylimojo ir su sudaužyta širdimi. Po trijų savaičių, net jeigu nieko nedarysite, turi tapti lengviau. Širdies žaizdos ims gyti pačios.

8. Jei visai niekas nepadeda, galima kreiptis į psichologą – širdies reikalų specialistą, kuris visada sugebės pasiūlyti savą gydymo metodą. Psichologo patarimą galima gauti ir internetu.

9. Jokiu būdu nedera gydyti sudaužytos širdies alkoholiu! Tai tikrai nenaudinga terapija sveikatai ir savijautai. Praradę savikontrolę, galite pradėti naktimis skambinėti buvusiajam.

Susitikimai ir išsiskyrimai, atradimai ir praradimai – tai neišvengiama mūsų gyvenimo dalis. Kad ir kaip iš pradžių būtų sunku, atstatyti dvasines jėgas ir išgydyti sudaužytą širdį įmanoma. Deja, kartais net puikiai užgijusios žaizdos palieka randų visam gyvenimui.

OriginalasNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *