Pasitikėjimas santykiuose

Kaip susigrąžinti pasitikėjimą santykiuose?

Sustabdykite destrukciją

Žmogus, kurį užvaldė pavydas, iš skausmo yra pasirengęs sunaikinti viską ir visus aplinkui – neištikimą partnerį, save, konkurentą ir savo kančių priežastį… Tačiau svarbiausia yra tai, kad jis pasirengęs sunaikinti meilę – jausmą, kurio pagrindinė galia yra priešinga – pripildyti mus gyvybės, laimės.

Pakilkite aukščiau savęs

Jeigu konkrečios aplinkybės leidžia – „prasikaltėlis” prisipažįsta, kad nuoširdžiai gailisi dėl savo klaidos ir nori išsaugoti santykius.

Vienintelė išeitis iš susidariusios situacijos – pasistengti pakilti aukščiau, sugrįžti prie pradinės, tikrosios meilės, kuri dovanoja save nesavanaudiškai.

Neištikimybė todėl tokia skaudi ir skausminga, kad iš mūsų „atimamas” žmogus, kuris, mūsų manymu, priklauso mums.

Tačiau nė vienas iš mūsų negali būti kito „nuosavybė”. Mylėti kitą žmogų pirmiausia reiškia linkėti jam gero ir mylėti jį laisvai.

Pripažinkite savo jausmus

Nėra prasmės užmerkti akis ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Kad suprastume, kaip susigrąžinti pasitikėjimą santykiais, pirmiausia reikia savo skausmą ir nuoskaudas pripažinti – ir aiškiai papasakoti partneriui apie savo jausmus.

Visada kalbėkite pirmuoju asmeniu: „Aš jaučiu tame neteisybę”, „Man sunku patikėti”, „Man labai skaudu”.

Tikrasis, realus atleidimas – tai ne savęs aukojimas ar savo vertės atsisakymas. Tai visada sąmoningas ir sudėtingas darbas abiejų labui.

Įveikite įsisenėjusias baimes

Išdavystė visada sužeidžia mūsų ego ir atgaivina įsisenėjusias, galbūt dar vaikystėje įgytas žaizdas: tėvų meilės stoką, aštrų bejėgiškumo jausmą, infantilią baimę būti atstumtam ir pražūti vienatvėje.

Norint stoti į stipraus suaugusio žmogaus (kokiais mes ir tapome, užaugę) poziciją ir iš traumuojančios vaikystės sugrįžti į dabartį, būtina įsiklausyti į šiuos „balsus iš praeities” ir juos sutramdyti.

Iš naujo įvertinti santykius poroje

Neištikimybė gali būti labai dramatiškas epizodas dviejų žmonių gyvenime, tačiau jokiu būdu nereikėtų jos automatiškai laikyti santykių su partneriu pabaiga.

Taip, tam tikra prasme ji pakerta pasitikėjimą kitu – juk „ištikimybė” ir „pasitikėjimas” net mūsų kalboje turi bendrą šaknį, kuri kilo iš žodžio „tikėti”.

Norint įveikti šį sudėtingą etapą, svarbiausia – traktuoti jį kaip išbandymą, iššūkį, kuris suteikia galimybę iš naujo įvertinti savo santykius, suprasti, kas būtent juose negerai, ir galiausiai, pakeitus save, padaryti juos labiau suaugusiais ir tvirtesniais.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *