Ieškodamas poros žmogus, kaip taisyklė, trokšta ne tik intymių santykių, bet ir dvasinio artumo, meilės, rūpesčio. Tačiau būtent pastarojoje srityje dažnai kyla problemų ir bėdų vien todėl, kad ne kiekviena moteris ir ne kiekvienas vyras iš tikrųjų moka be perdėto įkyrumo pasirūpinti mylimu žmogumi.
Pirmasis patarimas: neapgaubkite mylimo žmogaus perdėta globa. Neskambinėkite kas valandą, nereglamentuokite minučių tikslumu susitikimų ar grįžimo namo, nemėginkite kišti partneriui dėžutės su pietumis/šaliko/kepurės/atsarginių kojinių ir t.t. daugiau nei vieną kartą arba jei jūsų partneris aiškiai pasakė, kad jis to nenori.
Antrasis patarimas: nesistenkite piršti partneriui savo skonio. Jis yra jūsų mylimas žmogus, tačiau tuo pat metu jis visgi yra kitas žmogus. Jei norite jam ar jai kažką pasiūlyti – siūlykite, bet ne daugiau kaip vieną ar du kartus. Jei kokios nors pramogos, maistas, aprangos stilius, televizijos laida ir pan., antrajai pusei nepatinka, skirtingai nei jums, vargu ar situacija pasikeis dėl jūsų įkyrių pasiūlymų „išbandyti ką nors naujo“.
Trečiasis patarimas: nepradėkite radikalių pokyčių be partnerio sutikimo, su juo nepasitarę. Jeigu nusprendėte nudžiugintį antrąją pusę ir išgelbėti jį arba ją nuo nereikalingų rūpesčių perklijuodami bute tapetus, išmesdami senus baldus ir pakeisdami juos naujais, apgyvendindami jūsų bute mamą ir pan., geriau nieko panašaus nepradėti, kol nebus gautas antrosios pusės sutikimas.
Ketvirtasis patarimas: nepažeidinėkite partnerio asmeninės erdvės. Nemėginkite klausytis jo ar jos pokalbių telefonu, skaityti žinučių ar el. laiškų. Taip pat visiškai nepriimtinas partnerio šnipinėjimas, pastangos neleisti jam bendrauti su kokiais nors žmonėmis ir kitos panašios „rūpestingumo apraiškos“.
Penktasis patarimas: neskelbkite ultimatumų. Nereikėtų manyti, kad geriausias būdas parodyti rūpestingumą – ultimatumo forma uždrausti ką nors „žalingo“ savo partneriui. Juo labiau, kad pareiškus „arba aš, arba…”. partneris gali priimti sprendimą visiškai visai ne jūsų naudai.