Kam jums šeima?

Šis klausimas konsultacijose iš pradžių žmones suglumina, jie žvelgia į mane kaip į žmogų, kuris neturi supratimo, kas yra meilė ir santykiai, ir dar drįsta vadinti save šeimų specialistu.

Kodėl psichologas, ir dar tasai, kuris specializuojasi spręsti šeimos problemas, užduoda tokį klausimą? Juk net vaikui aišku, kad jie vienas kitą įsimylėjo ir susituokė, tačiau… ne viskas taip paprasta.

Kas trukdo mylėti vienas kitą be žygio į santuokų rūmus?

Juk iš pradžių tiesiog susitikinėjote, galbūt net gyvenote kartu, o po kurio laiko nusprendėte įteisinti santykius. Kas tą akimirką paskatino kiekvieną iš jūsų, kodėl nusprendėte oficialiai susituokti? Kam jums tai?.. Ir čia prasideda įdomiausi dalykai. Paaiškėja, kad beveik niekas apie tai bent kiek giliau nepagalvojo.

Štai keletas dažniausiai pasitaikančių atsakymų pavyzdžių:

Taip teisinga, taip ir turi būti, taip reikia. Kam reikia? Kieno akimis žvelgiant – teisinga? Gaunasi, kad tai ne jūsų asmeniškai sąmoningai priimtas sprendimas su jį lydinčiais visais įsipareigojimais ir atsakomybe, o tiesiog formalumas, pareiga visuomenei.

Gražios vestuvės, balta suknelė, kaip pas princesę, apie tai svajojau nuo vaikystės. Taip, vaikystėje, kai skaitai gražias pasakas, herojai išties įveikia visas problemas ir sunkumus prieš vestuves, o paskui ilgai ir laimingai gyvena. Tačiau realiame gyvenime viskas atvirkščiai – iš pradžių šventė, vestuvės, o paskui atsiranda sunkumų ir problemų, kurias sunku įveikti su tokiu vaikiškai pasakišku mąstymu galvoje, juk aš princesė ir nenoriu nieko spręsti, noriu, kad mano plaukai plėvesuotų.

Giminės užkniso savo klausimais, kada pagaliau susituoksime, štai ir susituokėme. Kitaip sakant, jums patiems nelabai to reikėjo, jus privertė, įkalbėjo ir t.t. Nerealiai sunku sukurti kokybiškus santykius su tokiu požiūriu, atsakomybė už juos tenka ne vyrui ir žmonai, o artimiesiems. Dažnai tokiose šeimose artimieji aktyviai dalyvauja, sprendžiant problemas, patys jaunai šeimai prikuria problemų, moko gyventi ir pan.

Pastojau. Dažna priežastis registruoti santuoką, be to, santuokų rūmuose tenka lankytis du kartus – iš pradžių susituokti, paskui išsiskirti. Tiesa yra ta, kad joks vaikas negali padaryti vyro ir moters laimingais, išlaikyti juos kartu ir sukurti jiems gerus santykius.

Pabėgau nuo tėvų, ištekėjau, kad negyvenčiau su jais. Laikydamasi tokios pozicijos, moteris dažniausiai nesirenka vyro, griebia pirmą pasipainiojusį, o paskui skina savo poelgio vaisius. Žinoma, sėkmingos sąjungos tikimybė egzistuoja, tačiau tai – kaip laimėti loterijoje, tikimybė minimali.

Santuokos tikslo supratimas padeda susidoroti su šeimos sunkumais ir krizėmis, plėtoti ir tobulinti santykius.

Jeigu tiksliai žinau kam man to reikia, galiu įveikti bet kokius sunkumus.

Jei supratote, kad jūsų tikslas tuoktis yra ne visai jūsų – o socialiniai stereotipai, jei santykiuose kyla sunkumų, pradėti kažką keisti santykiuose svarbu nuo naujo tikslo formulavimo. Koks jūsų tikrasis šeimos sukūrimo tikslas?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *