Katė murkia ne tik tada, kai yra laiminga. Paslaptis atskleista

Kai katė yra laiminga, ji pradeda murkti. Šis garsas ištirpdo net kiečiausią širdį. Tačiau tai ne vienintelė žinutė, kurią augintiniai perduoda tokiu būdu. Atskleisime paslaptį, kodėl katės murkia.

Verta atidžiau pažvelgti į mūsų augintinių elgesį. Tai gali daug ką apie juos atskleisti.  Vienas iš būdų, kaip katė bendrauja su mumis, yra murkimas.

Kodėl katė murkia?

Mokslininkai vis dar nesutaria, kodėl atsiranda murkimas. Nuomonės labai skiriasi. Vieni mano, kad šį garsą skleidžia katės gerklų raumenys, o kiti mano, kad už tai atsakingas hipoidinis kaulas. Kita teorija teigia, kad murkimas atsiranda tada, kai balso stygos trenkiasi viena į kitą. Be to, šį reiškinį lydi virpesiai, kurių dažnis yra nuo 20 iki 150 hercų, ir gali būti jaučiamas visame augintinio kūne. Tai vienas iš daugelio būdų, kaip katės bendrauja su kitais gyvūnais ir žmonėmis. Murkimas laikomas pasitenkinimo ženklu. Tačiau pasirodo, kad jo reikšmių gali būti kur kas daugiau. Aišku viena – šis garsas ramina ir net hipnotizuoja žmones ir jo malonu klausytis. Maži kačiukai taip pat gali murkti. Tai yra jų santykių kūrimo būdas. Pavyzdžiui, mama katė murkdama praneša akliems mažyliams, kad yra šalia jų. Tai taip pat savotiška lopšinė kačiukams. Jie taip pat murkia, kai kam nors jaučia simpatiją.

Ką dar reiškia katės murkimas?

Kačiukas taip pat gali naudoti murkimą kaip parodymo formą, kad yra alkanas. Dažniausiai kačiukai tai daro garsiai miaukdami, bet jei toks būdas neveikia, jie išbando kitus būdus. Katės puikiai žino, kad murkdamos jos užkariauja mūsų širdis ir mes labiau linkę joms pasiduoti. Toks elgesys suaktyvina mūsų rūpestingumo instinktus. Ir, deja, murkimas visada paveikia žmones, todėl katės tai naudoja dažnai. Murkimas taip pat yra jų nusiraminimo būdas. Tada kačių smegenyse išsiskiria endorfinai, kurie pagerina jų savijautą. Todėl jiems tai yra tam tikra atsipalaidavimo forma stresinėje situacijoje.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *