Ko kategoriškai negalima daryti su mikrobangų krosnele, kad ji nesugestų

Be mikrobangų krosnelės šiuolaikinė šeimininkė tarsi be rankų. Tačiau visgi reikia mokėti teisingai naudoti šį naudingiausią buitinį prietaisą. Priešingu atveju jis jums tarnaus neilgai. Jei norite, kad krosnelė nesugestų, elkitės su ja atsargiai ir nepažeiskite su jos naudojimu susijusių tabu.

Šiame tekste sužinosite, ko neturėtumėte daryti su šiuo namų asistentu, kad jo neišvestumėte iš rikiuotės.

Pagrindiniai draudimai, naudojant mikrobangų krosnelę, keliantys jai grėsmę

Visi žino, kad šis prietaisas skirtas maistui šildyti. Tačiau daugelis šeimininkių jį atkakliai naudoja ne pagal paskirtį, o tai gadina įrangą. Taip pat yra daug niuansų, susijusių ir su pačiu maisto šildymu mikrobangų krosnelėje, kuriuos reikia žinoti, kad netyčia nepakenktumėte.

Taigi, ko negalima padaryti su mikrobangų krosnele? Pasakoju…

Stiklainių sterilizavimas

Kai kurios šeimininkės, konservuodamos vaisius ir daržoves žiemai, stengiasi sau palengvinti užduotį ir, užuot sterilizavusios stiklainius vandens vonelėje ar orkaitėje, bando atlikti šią manipuliaciją mikrobangų krosnelėje. Tačiau to daryti negalima.

Sterilizuodami stiklinius indus mikrobangų krosnelėje, provokuojame jos perkaitimą. Įranga gali tiesiog perdegti.

Džiovinimas

Mikrobangų krosnelė skirta drėgnam maistui šildyti. Nemėginkite jame džiovinti vaisių, riešutų ar sėklų taip, kaip įprastai darote orkaitėje. Sausas maistas orkaitėje pradės degti ir rūkti. Net akimis nespėsite mirktelėti, kaip jie pavirs anglimis.

Šis prietaisas netinka vaisiams džiovinti. Obuolius, kriaušes ir kitus vaisius džiovinkite gryname ore arba orkaitėje.

Jei nuolat naudosite mikrobangų krosnelę kaip džiovyklę, ji tarnaus neilgai.

Maisto šildymas plastikiniuose induose

Nedėkite į orkaitę plastikinių indų ar dubenėlių. Ši medžiaga kaitinant išskiria toksiškas medžiagas. Jų prasiskverbimas į maistą pavojingas jūsų sveikatai.

Be to, plastikiniai indai pradės minkštėti, praras formą ir net tirpti esant jau +60 ⁰C temperatūrai. Prietaisas taip pat bus sugadintas.

Visai priimtina dėti į mikrobangų krosnelę indus iš polipropileno (aukštos kokybės maistinio plastiko), tačiau galia turėtų būti minimali.

Naudoti lėkštes su sidabro arba aukso ornamentais

Tokiems indams gražinti skirtuose dažuose yra metalo. O jo visiškai neturėtų būti veikiančiame įrenginyje. Tai gali sukelti trumpąjį jungimą ir sugadinti mikrobangų krosnelę.

Dėl tos pačios priežasties nereikėtų šildyti maisto orkaitėje įvyniojant į foliją. Net jei prietaisas nepradės kibirkščiuoti, maistas išliks šaltas. Pati orkaitė greičiausiai perkais.

Naudoti šaltas lėkštes ir puodelius

Nedėkite iš šaldytuvo išimtų indų į orkaitę. Šildant maistą jie gali įtrūkti. Tuo pačiu metu pati technika irgi tikriausiai nukentės.

Kokių maisto produktų negalima šildyti mikrobangų krosnelėje?

Kai kurių maisto produktų šildymas mikrobangų krosnelėje yra labai nepageidautinas. Jų buvimas prietaiso viduje jam nepakenks, ko negalima pasakyti apie paties maisto skonį ir išvaizdą.

Nešildykite krosnelėje šių maisto produktų:

  • vištiena, kalakutiena, triušiena – mėsa išdžius;
  • jūros gėrybės – taps kaip guma;
  • kiaušinis lukšte – gaminant jis sprogs;
  • kefyras, jogurtas, grietinė – produktas sutirštės ir žus naudingosios bakterijos;
  • špinatai, salotos, šviežios žolelės – nuvys ir patamsės.

Atsargiai elkitės su savo mikrobangų krosnele, prisiminkite draudimus – ir prietaisas ištikimai tarnaus ilgus metus.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *