Ko turėtumėte išmokyti savo vaiką?

Kokių svarbiausių dalykų reikia išmokyti savo vaiką? Kas iš tiesų svarbu auklėjime?

Svarbiausius tikslus ir uždavinius tėvai, deja, dažnai ignoruoja. Daugiausia dėmesio paprastai skiriama tam, kad iš vaiko išaugtų darbštus ir išauklėtas žmogus. Bet… ar tai tikrai taip svarbu?

Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos jūsų vaikas turėtų įsisavinti:

Teisė rinktis ir priimti sprendimus

Būkime atviri ir sąžiningi: suaugusiam žmogui dažniausiai nesinori pasitikėti vaiko sprendimais. Patiems nuspręsti žymiai lengviau, be to, saugiau.

Tačiau pasitikėjimo trūkumas – itin nemalonus simptomas, sukeliantis daug problemų tėvų ir vaikų bendravime. Vaikas turi išmokti rinktis ir prisiimti atsakomybę už savo pasirinkimą. Būtent tai jam teks daryti suaugus, ir puiku, jei reikiami įgūdžiai pradedami formuoti kiek įmanoma anksčiau.

Aplinkinio pasaulio tyrinėjimas

Vaiko gyvenimas daugiausia grindžiamas mokymusi, kūrybiškumu ir ieškojimu. Tai pagrindiniai uždaviniai, kurie padeda vystytis mažam žmogui, prisideda prie jo integracijos į pasaulį ir visuomenę. Tėvų užduotis – sudaryti visas būtinas sąlygas šiam vystymuisi, pažintinei veiklai ir vaiko veiklos palaikymui.

Bendradarbiavimas

Ar jūs, kaip tėvai, jaučiate tą subtilią ribą tarp bendradarbiavimo ir globos? Tai labai svarbus faktorius, kadangi globa, ypač perdėta, atima iš vaiko savarankiškumo troškimą, pasitikėjimą savimi, smalsumą ir pasitikėjimą pasauliu. O štai bendradarbiavimas prisideda prie visapusiško vaiko vystymosi. Mes visi susiduriame su troškimu pulti vaikui į pagalbą ir viską padaryti už jį. Nepasiduokite šiai pagundai.

Dar vienas svarbus aspektas vaiko auklėjime – tėvų jautrumas. Kalba eina apie dėmesingą požiūrį į mažojo žmogaus ypatumus, jo pomėgius, polinkius. Apie gebėjimą įsiklausyti į savo vaiko norus, jo poreikius. Apie gebėjimą nedaryti spaudimo vaikui, kartais jam nusileisti ir leistis į kompromisus.

Į visa tai atsižvelgdami, galėsite užauginti žmogų, kuris turės patikimą ryšį su savo vidiniu balsu, gebės veikti pagal vidinius impulsus. Argi tai ne pagrindinė tėvų užduotis?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *