Kodėl drabužiai po skalbimo nemaloniai kvepia – 10 labiausiai paplitusių klaidų

Kiekvienai šeimininkei norisi, kad drabužiai po skalbimo būtų ne tik švarūs, bet ir džiugintų maloniu aromatu. Tačiau dažnai gaunasi visai ne taip, kaip norėtųsi.

Kartais drabužiai po skalbimo nedžiugina nuo jų sklindančiu kvapu, nors puikiai išsiskalbė.

Tą sukelia rimtos klaidos, kurias dėl nežinojimo ar nepatyrimo daro daugelis šeimininkių.

1. Nevalyti skalbimo mašinos.

Reguliarus skalbimo mašinos valymas mažina pelėsio atsiradimo riziką. Kad šis buitinis agregatas būtų tvarkingas, galima naudoti specialią plovimo priemonę ar savarankiškai paruoštą tirpalą iš acto ir sodos.

Mašina gerai valosi ir paleidus „balinimo“ ciklą.

2. Neskalbti rankomis.

Kartais paprasčiau smulkius drabužius išskalbti rankomis. Dėl energingo skalbimo rankomis kvapų neliks nė pėdsako, ypač veikiant iškart, kai tik iškilo būtinybė.

3. Visada sandariai uždaryti dureles.

Jei skalbimo mašina baigė savo darbą, palikite dureles pravertas, kad vidiniai paviršiai galėtų gerai išsivėdinti. Laisvas cirkuliavimas neleidžia atsirasti pelėsiui ir kilti nemaloniam kvapui.

4. Perkrauti skalbimo mašiną.

Nereikia užpildyti daugiau nei dviejų trečdalių skalbimo mašinos talpos. Drabužiams turi būti pakankamai laisva – tai padeda sėkmingiau susidoroti net su dideliais nešvarumais.

5. Skalbti žemoje temperatūroje.

Geriausias būdas atsikratyti nemalonaus kvapo – skalbti drabužius maksimaliai aukštoje temperatūroje.

Bet kuriuo atveju ji turi būti ne žemesnė nei 60 laipsnių.

6. Ilgam atidėlioti skalbimą.

Jei drabužiai smarkiai išsitepė, neatidėliokite jų skalbimo. Nereikia kaupti būtino kiekio, laikant drabužius skalbinių krepšyje pernelyg ilgai. Tai leis nešvarumams skverbtis gilyn į audinį, o kvapas taps atsparesnis. Kuo daugiau laiko praeis, tuo sunkiau bus išskalbti drabužius, rankšluosčius ar patalynę.

7. Rinktis netinkamą skalbimo priemonę.

Kadangi kai kurių rūbų negalima skalbti aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje, labai svarbu pasirinkti teisingą skalbimo priemonę, o taip pat optimalų jos kiekį. Rinkitės ekologišką ir tuo pačiu stiprų preparatą, kuris puikiai susidorotų su visais nešvarumais ir kvapais.

8. Iš anksto neužmerkti.

Jūs galite iš anksto užmerkti drabužius dubenyje ar vonioje su nedideliu skalbimo miltelių kiekiu. Juos galima pakeisti 1-2 valgomaisiais šaukštais maistinės sodos. Tokia procedūra padės efektyviau susidoroti su nemaloniu kvapu.

9. Nedžiovinti drabužių iškart.

Mašina baigė savo ciklą? Nepalikite joje drabužių. Juos reikia iškart išimti ir džiovinti. Jei oras leidžia, naudingiau leisti padirbėti vėjui ir saulės spinduliams.

10. Sudėti į spintą drėgnus drabužius.

Įsitikinkite, kad drabužiai pilnai išdžiuvo, prieš dėdami juos į spintą. Net mažas drėgmės procentas gali išprovokuoti įvairių bakterijų, pelėsio ir nemalonių kvapų atsiradimą.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *