Kodėl mūsų negirdi? Kodėl nesupranta? Ar žmonės apskritai privalo mus girdėti ir suprasti??
Gana dažnai iš įvairių žmonių ir įvairiose situacijose išgirstu frazes: „Jis manęs nesupranta“, „Ji manęs negirdi“ ir pan. Frazės, kurios skamba kaip kaltinimas, frazės, nuo kurių dvelkia šalčiu, tuštuma, bejėgiškumu ir ilgesiu. Toks įspūdis, jog šių frazių autoriai jau susitaikė, kad kitaip nebus, išeities nebėra.
Jei atsidūrėte tokioje situacijoje, pirmiausia reikėtų sustoti ir apsidairyti, atidžiau pasižiūrėti, kas vyksta, paanalizuoti, kas jau buvo padaryta, kad nepasikartotų
Ką galime pamatyti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį?
Na, pavyzdžiui, ar pakankamai aiškiai paaiškinate savo prašymus. Tai yra, ar jie nebuvo per daug užmaskuoti. Atseit, duosiu užuominą, o jis pats susiprotės…
Ar neatrodė tai kaip puolimas ar griežtas reikalavimas. Galbūt jums norisi švelnumo iš mylimo žmogaus pusės, tačiau pareikalaujate jo taip aršiai, kad žmogui norisi bėgti ir slėptis. Ne paslaptis, kad neverbalinis bendravimas (kalbos tonas, žvilgsnis, gestai ir pan.) oponentui perteikia daugiau informacijos nei pati kalba. Visada atkreipkite dėmesį į savo prašymo kontekstą ir formą. Tai padės sustiprinti tarpusavio supratimą.
Svarbiausias dalykas – atviras dialogas. Kai aiškiai, nuoširdžiai, be įvairiausių žaidimų išdėstote esmę, ką konkrečiai norite perteikti.
Abipusis noras patikslinti, kas buvo pasakyta. Abi šalys turi būti pasirengusios pokalbiui. Nėra jokios prasmės, kai vienas, kupinas nuoširdaus pasiryžimo, vejasi nuo jo nuolat bėgantį kitą, mėgindamas suteikti bėgliui laimę, kurios tas visai neprašė.
Savęs stebėjimas, bendraujant su žmogumi, atidus kontroliavimas – ką matote, girdite, jaučiate, nuoširdumas – tai svarbiausi instrumentai, padedantys kitiems žmonėms jus išgirsti ir suprasti.