Aplinkui visi tik ir kalba apie tai, kaip svarbu ugdyti vaiką. Tikriausiai todėl kartais tėvai ima galvoti, kad kuo daugiau būrelių vaikas lanko, tuo geriau.
Ir dėl to vaikas užsiima šokiais, anglų kalba, plaukimu ir kitais įdomiais dalykais. Šiuolaikiniai vaikai paprasčiausiai neturi laiko ko nors norėti, nes į ugdymo būrelius jie atiduodami anksčiau, nei atsiranda motyvacija.
Pernelyg didelis užsiėmimų skaičius gali kelti grėsmę, kad bus perkrauta psichika, o tai, savo ruožtu, gali sukelti nenorą apskritai kuo nors užsiimti.
Ateityje tėvai gali susidurti su vaiko „perdegimu“ – kai vaikas išvis nenori nieko daryti.
Atkreipkite dėmesį į savo sūnų ar dukrą. Jei matote, kad jie sunkiai prabunda rytais, dažnai būna irzlūs, demonstruoja agresiją, pasistenkite sumažinti krūvį, teikdami pirmenybę tam, ko nori pats vaikas.
Mažiesiems svarbu leisti laiką žaidžiant, o laisvas žaidimas nėra tolygus mokymuisi žaidimo forma.
Šiuolaikinių pedagogų ir psichologų nuomone, iš karto atsisakyti visų papildomų veiklų neverta.
2-3 metų vaikams priimtini 1-2 papildomi užsiėmimai per savaitę, 3-4 metų – jau daugiau, tačiau net ir paauglystėje jų skaičius neturėtų būti didesnis nei 4 per savaitę.
Priešingu atveju rizikuojate sukurti pernelyg didelį krūvį, kuris ateityje lems tai, kad vaikas apskritai nenorės nieko veikti ir geriausiu užsiėmimu ims laikyti tinginystę.