Kodėl patalynę reikėtų skalbti du kartus per savaitę?

Malonu atsigulti į išlygintą, švarią ir kvepiančią lovą. Švaros kvapas ir šviežia patalynė skatina atsipalaidavimą ir sveiką miegą. Reguliariai keisdami patalynę, ryte galėsite jaustis žvalūs ir išsimiegoję. O ar žinote, kaip dažnai turėtumėte keisti patalynę?

PATALYNĖS SKALBIMAS

Laiką keisti patalynę lemia keli veiksniai. Tai priklauso nuo to, kiek žmonių yra namuose, ar turite vaikų, naminių gyvūnų ir ar kas nors iš namiškių yra alergiškas .

Patalynę visada reikia skalbti aukštoje temperatūroje: nuo 60 laipsnių ir aukštesnėje. Žinoma, skalbinius turėtumėte rūšiuoti pagal audinio tipą. Su kondicionieriumi išskalbta patalynė bus labai minkšta ir maloniai kvepės. Patalynę reikėtų džiovinti gerai vėdinamoje patalpoje, o dar geriau – lauke.

„Trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje“, – sakė Niujorko mikrobiologas Philipas Thierno. Švaria patalyne reikia rūpintis taip pat kruopščiai, kaip ir savo sveikata. Jei to nepadarysite, patalynės klostėse besidauginantys mikrobai gali sukelti daug sveikatos problemų. Kad to išvengtumėte, bent kartą per savaitę keiskite patalynę.

Per metus žmogus lovoje natūraliai išskiria apie šimtą litrų prakaito. Be to, karštas klimatas ir didelė oro drėgmė kartu lemia, kad prakaitas tampa idealia terpe grybelių kultūroms veistis. Taigi, vasarą geriausia keisti patalynę net du kartus per savaitę.

Mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu vertino patalynės užterštumo grybeliniais mikroorganizmais lygį. Jie nustatė, kad sintetinėse ir plunksninėse pagalvėse, kurios buvo naudojamos nuo 1 iki 20 metų, gali būti iki 17 rūšių įvairių grybelių rūšių.

Be to, kai kurie žmonės miega vienoje lovoje su naminiais gyvūnais, kurie į lovą atneša augalų žiedadulkių, dirvožemio dalelių ir kt. Taip per savaitę gali susikaupti ypač pavojingas purvo kiekis.

Nenuostabu, kad tiek daug dirgiklių gali sukelti slogą ir dažną čiaudulį. Juk mikrobai yra taip arti mūsų burnos ir nosies. Gravitacija yra dar vienas greito lovos užteršimo kaltininkas. Užtenka vos savaitės ar dviejų, kad dulkės susikauptų ir pradėtų dirginti gerklę.

Plika akimi jūs nepamatysite visų nešvarumų, kurie per savaitę susikaupė ant jūsų lovos. Bet jie kaupiasi, ir tikrai neverta miegoti nešvarioje patalynėje. Ką manote jūs?Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *