Namų tvarkymo gudrybės

Kodėl turėtumėte pabarstyti kavos pupelių ant marškinių ir išplauti megztinį šampūnu: triukai, kaip prižiūrėti savo daiktus

Stengiuosi būti gera namų šeimininkė ir daiktais rūpinuosi labai kruopščiai. Jei ant drabužių atsiranda dėmių ar pasklinda blogas kvapas, aš jų neišmetu, o sutvarkau.

Ir neišleidžiu daug pinigų brangiems dėmių valikliams ir milteliams. Galbūt mano metodai kai kam gali pasirodyti pernelyg primityvūs, tačiau jie puikiai veikia ir aš neketinu jų atsisakyti.

Tai pat visiškai nesigėdinu pirkti daiktus dėvėtų drabužių parduotuvėse. Žinoma, tokie pirkiniai reikalauja kokybiško apdorojimo. O su tuo aš neturiu jokių problemų. Po mano skalbimo visi daiktai atrodo ne prasčiau, nei nauji. Pasidalysiu su jumis savo paslaptimis, galbūt tai pravers ir jums.

Odos priežiūra naudojant stiklo valiklį

Odinės rankinės, striukės ir kiti daiktai laikui bėgant nusitrina, ant jų atsiranda nešvarumų. Norėdama jų atsikratyti ir sugrąžinti blizgesį, naudoju paprastą stiklo valiklį. Užpurškiu jo tiesiai ant gaminio paviršiaus, o tada kruopščiai nuvalau medvilniniu skudurėliu. Rezultatas puikus – daiktai atrodo kaip nauji. Šis metodas tinka ir natūraliai, ir dirbtinei odai.

Dar vienas pagalbininkas kovoje už odos gaminių grožį – ricinos aliejus. Juo galite sudrėkinti minkštą skudurėlį ir iki blizgesio įtrinti striukę ar rankinę. Po tokios procedūros iš odos pagaminti daiktai atrodo šviežiau ir tvarkingiau.

Pageltusių ir kraujo dėmių šalinimas peroksidu

Manau, kad vandenilio peroksido turėtų būti kiekvienos šeimininkės arsenale. Jo pagalba galite pašalinti įsisenėjusias geltonas dėmes nuo baltų daiktų. Neseniai peroksidu balinau nėrinių apykaklę. Tiesiog užpyliau peroksido ant dėmių ir palikau 15 minučių, tada nuploviau šiltu vandeniu.

Įsisenėjusias kraujo dėmes nuo medvilninių ar lininių daiktų taip pat pašalina 3% vandenilio peroksidas. Tam tirpale sudrėkinkite vatos diskelį ir prispauskite jį prie dėmės. Ant audinio paprastai susidaro baltos putos. Nebijokite to, pati medžiaga nenukentės, peroksidas tik pašalins nešvarumus.

O štai šviežią kraują gana lengva pašalinti nuo bet kokio audinio. Tam pakanka 2-3 minutėms palaikyti daiktą po ledinio vandens srove. Po to reikėtų jį išskalbti skalbimo mašinoje arba rankomis.

Tvarkome zomšą garais, soda ir amoniako spiritu

Zomšiniai daiktai atrodo gražiai, tačiau laikui bėgant jie sukietėja ir pradeda veltis. Sugrąžinti ankstesnę išvaizdą galite naudodami garus. Norėdami tai padaryti, zomšą palaikykite virš verdančio vandens ir nuvalykite šiurkščiu drabužių šepečiu. Jei reikia, procedūra kartojama. Mano mama taip susitvarkė zomšinį sijoną.

Išvalyti zomšinius batus nuo blizgančių dėmių ir kitų nešvarumų padės amoniako ir sodos mišinys. Komponentai imami santykiu 1:1, sumaišomi ir gauta priemone nuvalomi nešvarūs pėdsakai. Tada užteptą sluoksnį sumaišome, įtriname ir batus apdorojame šepetėliu.

Sulčių ir vaisių dėmių šalinimas actu, citrina ir karštu vandeniu

Visos mamos žino, kaip greitai susitepa vaikų drabužiai. Dėmės nuo tyrelių ir sulčių dažnai „papuošia“ vaikų marškinėlius ir sukneles. Su jomis susidoroti padės citrinų sultys ir 9% actas. Paimkite abu ingredientus lygiomis dalimis ir gerai išmaišykite. Į gautą tirpalą pamirkykite vatos diskelį ir trinkite dėmę nuo kraštų link centro. Tada išskalbkite daiktą įprastu būdu su bet kokiais skalbimo milteliais.

Pėdsakus nuo vaisių galima nuplauti ir paprastu vandeniu. Tam pakanka purviną drabužį pakišti po karšto vandens srove. Per 2-3 minutes dėmės turėtų išnykti. Tik atkreipkite dėmesį, kad šis būdas tinka medvilniniams daiktams, kitus audinius verdantis vanduo gali sugadinti.

Šviežių vaisių dėmes nuo sintetinių medžiagų galima pašalinti amoniako tirpalu – 1 valgomasis šaukštas 1 litrui vėsaus vandens. Daiktą reikia palikti tirpale 1-1,5 valandoms, tada skalbti skalbyklėje įprastu režimu.

Nemalonių kvapų šalinimas kavos pupelių pagalba

Kaip jau minėjau, kartais apsilankau dėvėtų prekių parduotuvėse. Ten perku marškinėlius, sukneles ir palaidines. Tokių parduotuvių daiktų kokybe nesiskundžiu, tačiau specifinis kvapas ilgai neišsivėdina. Visgi radau šios problemos sprendimą – paprastą kavą.

Drabužius iš dėvėtų drabužių parduotuvės po pirminio skalbimo sudedu į celofaninį maišelį ir įberiu ten saują kavos pupelių. Palieku tokiu pavidalu porai dienų ir „antrų rankų aromatas“ prdingsta be pėdsakų. Ir visa tai todėl, kad kava yra vienas geriausių kvapų sugerėjų ir audinių gaiviklių.

Triukas su kava tinka ir kitais atvejais, kai drabužiai prisotinti nemalonaus kvapo.

Džemperio plovimas plaukų šampūnu

Žiema – vilnonių megztinių ir džemperių metas. Šie drabužiai yra labai kaprizingi ir netinkamai prižiūrimi greitai praranda savo patrauklumą. Iš patirties žinau, kad džemperius geriausia skalbti plaukų šampūnu. Vanduo turi būti kambario temperatūros. Jei imsite per karštą, drabužiai iš natūralios vilnos susitrauks, taps keliais dydžiais mažesni.

Taigi – norėdami skalbti, į vandenį įpilkite pusę dangtelio šampūno, suplakite putas ir atsargiai įmerkite džemperį į indą. Skalbkite švelniais judesiais, o po to kruopščiai perskalaukite šiek tiek šiltu vandeniu. Po tokios operacijos vilna atrodys puri ir blizganti.

Po skalbimo vilnonių drabužių niekada negręžiu. Tiesiog pusvalandžiui suvynioju juos į frotinį rankšluostį. Tada juos išvynioju ir ištiesiu ant lygaus paviršiaus – ant kito rankšluosčio. Tik taip juos ir džiovinu. Nenaudoju jokių tinklelių ar drabužių džiovyklių – vilna ant jų deformuojasi.

Tokie paprasti būdai leidžia man išlaikyti daiktus nepriekaištingoje švaroje be didelių išlaidų.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *