Kokias klaidas žmonės dažniausiai daro, siekdami finansinės sėkmės?

Pinigai tarsi gyvenimo variklis, kuo daugiau jų turi, tuo platesnės galimybės atsiveria. Todėl finansinė sėkmė yra daugelio žmonių siekiamybė. Vieniems sekasi gerai, o kiti vos pragyvena nuo algos iki algos. Kokios klaidos užkerta kelią į finansinę laisvę?

Jeigu jūsų paklaustume, kokios turtingo žmogaus savybės, ką atsakytumėte? Pamąstykite, gali būti, kad netrukus atsakymas jus stipriai nustebins. Pasak mąstymo keitimo mentorius Mindaugo Valickio, retas, kuris atsako teisingai ir atskleidžia intriguojančias detales apie finansinę sėkmę.

Kas tai yra vertybės ir kaip jos susijusios su pinigais?

Pasak M. Valickio, vertybės veikia tarsi filtrų sistema. Jos gali iškreipti įgimtą potencialą ir nukreipti veiksmus bei rezultatus nepalankia linkme. Kol žmogus nesuvokia vertybių sistemos ir veikia automatiniu režimu, tol žodžiai ir darbai dažniausiai skiriasi. O didesnių norų ir svajonių realizavimas prilygsta adatos radimui šieno kupetoje.

Jeigu žmogaus vertybių sąraše nėra pinigų, tapti turtingu beveik nerealu. Net jei turtas sukaupiamas per sunkų ir įtemptą darbą, kaip tyčia susiklosto nepalankios situacijos – užlieja butą, sugenda automobilis ar kažkam kitam prireikia nemenkos sumos. „Kas nėra jūsų vertybė, pasiekti gyvenime itin sunku, o dažnai net neįmanoma“, – tikina mąstymo keitimo mentorius.

Vertybės – gyvenimo pamatas. Jomis nuo vaikystės vadovaujasi visi. Dažnam kartojama, kaip svarbu būti geru, sąžiningu, darbščiu žmogumi ir tame nieko blogo nėra. Problemos prasideda tada, kai vertybės susikerta. Pavyzdžiui, visuomenėje pinigai neretai prilyginami blogio ir konflikto šaltiniui, o turtingiems klijuojama ne itin gero žmogaus „etiketė“. Kaip tada žmogui, kurio vertybė būti geru, tapti turtingu? Kaip suderinti pinigus ir kitas gyvenimo sritis?

Mindaugas Valickis rekomenduoja sąžiningai susirašyti visas svarbiausias savo gyvenimo vertybes ir įvertinti, kurios iš jų tikrosios, o kurios primestos. Pastarosios asocijuojasi su „reikia“, „privalau“, „taip teisinga“ ir pan. O tikrosios kelia entuziazmą ir norą veikti, siekti daugiau.

„Jei pas jus dominuoja stabdančios, primestos vertybės – pinigų, daugiau nei reikia pragyvenimui, neturėsite. Arba daug ir sunkiai dirbsite. Stabdančios vertybės dominuoja pas tuos, kurie gyvena pagal visuomenės primestas normas. Jei vadovausitės tikrosiomis vertybėmis, pinigų turėsite užtektinai ir juos daug lengviau uždirbsite“, – pasakoja M. Valickis.

Kokia vienintelė pinigų paskirtis?

Pamąstykite, kam jums reikia pinigų. Turbūt pritarsite, kad pinigai nėra kaip daiktai ant lentynos, kuriuos padėjai ir pamiršai. Jų vienintelė paskirtis – įgalinti žmogų realizuoti savo vertybes. Kažkam vertybė – jaukūs namai, kuriuos gali puoselėti, kitam – verslas, padedantis augti kaip asmenybei, trečiam – šeima, kurioje gali ugdyti ir skleisti prigimtines savybes, ir t. t. Bet visas sritis ir vertybes apjungia pinigai.

„Kai žmogus realizuoja savo vertybes, jis jaučia pilnatvę. O pinigai yra vienas iš trijų esminių savirealizaciją užtikrinančių elementų, kiti du – tai vidinė energija ir bendrumas su žmonėmis“, – dalinasi mąstymo keitimo mentorius Mindaugas Valickis.

Ką veiktumėte gavę didelę sumą pinigų?

Daugybė žmonių svajoja laimėti loterijoje, gauti palikimą ar kitais lengvais būdais staiga praturtėti. Tokios svajonės dažniausiai kyla tiems, kas nemėgsta savo darbo ir vadovaujasi stabdančiomis, primestomis vertybėmis, nepaisydami savo talentų ir tikrojo potencialo.

Dėl to daugelis įvardina, kad norėtų namo, kelionių ir galimybės nieko nedirbti. Dar padėtų savo vaikams ir likusią dalį pasiliktų kasdieniams reikalams. Pasak mąstymo keitimo mentoriaus, tokios svajonės – didžiausia kliūtis. Gyvenimas taip jau sutvertas, kad žmogus privalo tobulėti, realizuoti savo potencialą ir keistis. Ne veltui taip nutinka, kad asmuo, pasistatęs namus ir susikūręs patogią aplinką bei nustojęs kažko daugiau siekti, palieka šį pasaulį arba pasiligoja. Nes gyvenimas netoleruoja stagnacijos.

Sėkmingai turtėja tie, kurie nuolat kažką veikia, tobulėja. Nesvarbu, kad ne visada viskas pavyksta. Praradę turtus ar subankrutavus įmonėms vėl lengvai užsidirba. Todėl verta gerai pamąstyti, o ką veiktumėte su didelėmis pinigų sumomis.

Kodėl staiga praturtėję, žmonės „sugenda“?

Galbūt ne kartą teko girdėti, kaip praturtėjęs vargšas tapo blogiečiu. O gal net pažįstate tokius? „Kai žmogus jaučia pinigų trūkumą, stengiasi įtikti kitiems. Be to, dažniausiai vadovaujasi primesta vertybe – būti geru. Vadinasi, jo viduje kyla noras elgtis visiškai kitaip. Todėl praturtėjęs žmogus dažniausiai peršoka į savo užslėptąsias vertybes ir tampa blogu“, – mintimis dalinasi Mindaugas Valickis.

Pinigai neutralūs, jie neturi jokių stebuklingų galių, kad žmogų iš gero paverstų blogu. Jei jis slopino savo neigiamas savybes, susiklosčius palankioms aplinkybėms, kai nebereikia įtikti kitiems, jas atskleidžia nemaloniai nustebindamas aplinkinius.

Pinigų vertybė – kas tai?

Grįžkime prie klausimo, kaip apibūdintumėte turtingą žmogų. Pasak Mindaugo Valickio, daugybė žmonių turtingą žmogų įvardina visaip – protingu, išsilavinusiu, ambicingu, lyderiu ir daug dirbančiu arba apsukriu ir nesąžiningu, ir t. t. Šie atsakymai atskleidžia žmogaus turimas vertybes, o didžioji jų dalis – primestos ir užslėptos (primestųjų priešingybė). Tik vienetai įvardina, kad turtingas žmogus = turintis pinigų. O rodos taip elementaru.

Pinigų vertybę turintis žmogus:

– natūraliai tiki, kad jų visada buvo ir bus;

– jaučia balansą visose gyvenimo srityse;

– atsipalaidavęs ir ramus;

– pasitikintis savimi ir žinantis savo vertę.

Asmuo, neturintis pinigų vertybės, bet nuolat jų trokštantis:

– jaučia nuolatinį pinigų trūkumą;

– galvoje sukasi pinigų tema;

– jaučia nerimą ir įtampą;

– nepasitiki savimi ir jaučiasi nesaugiai;

– kad ir kiek uždirbtų, pinigų vis negana.

Kaip matote, pinigų vertybė be didelio vargo padeda tapti turtingu ir realizuoti savo potencialą.

Kaip įgyti pinigų vertybę ir kokių klaidų nebekartoti?

Pirmiausia, reikia kategoriškai nustoti tikėti, kad pinigai žmogų gadina ir nebetapatinti jų su blogiu. Lygiai taip pat nuoširdžiai patikėti, kad pinigai yra tikroji vertybė, suteikianti plačias galimybes savirealizacijai ir sėkmei visose gyvenimo srityse. Peržiūrėti vertybių sąrašą ir įvertinti, kurios vertybės blokuoja pinigus ir nustoti jomis vadovautis.

Dažnai savęs klausti: augate kaip asmenybė, ar stagnuojate? Pinigai padeda jums tobulėti ar tik sukuria sąlygas tingėjimui? Visada būkite sąžiningi prieš save, tik taip galėsite eiti į pokytį.

Informacijos šaltinis

Parengė Rūta Steponavičienė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *