Daugelis namų šeimininkių dažnai naudoja buityje esančius daiktus tol, kol jie galiausiai tampa nebetinkami naudoti. Tačiau ne visi daiktai, kuriuos kasdien naudojame virtuvėje ar buityje, turi neribotą tarnavimo laiką.
Tai reiškia, kad juos reikia keisti bent kartą per metus, kad nepakenktumėte savo sveikatai. Būtent apie tai ir papasakosiu savo straipsnyje.
Kokius daiktus namuose reikia keisti bent kartą per metus?
Su tam tikrais namų apyvokos daiktais apgailestaudama atsisveikinu po 12 mėnesių naudojimo, net jeigu vizualiai jie vis dar visai tinkami.
Kalba eina apie šiuos daiktus:
Orkaitės pirštines
Tinkamai prižiūrimos jos gali atrodyti švarios ir praktiškai naujos, tačiau nuolat jas naudojant, jų viduje esanti minkštinamoji medžiaga išretėja. Metų senumo orkaitės pirštinė nebėra tokia tvirta ir atspari karščiui kaip anksčiau. Tai reiškia, kad ji prastai apsaugos mūsų rankas nuo nudegimų.
Čiužinių užvalkalai
Šis daiktas pirmiausia skirtas apsaugoti čiužinį nuo dulkių, purvo, patogeninių mikroorganizmų. Jis taip pat sugeria prakaitą ir riebalus, kuriuos išskiria mūsų riebalinės liaukos. Čiužinio užvalkalo medžiagoje taip pat kaupiasi negyvas epitelis. Jei nenorite, kad jūsų lovoje veistųsi odos erkutės, vien skalbimo nepakaks. Netaupykite ir kartą per metus pakeiskite čiužinio užvalkalą nauju.
Virtuvės rankšluosčiai
Net jei reguliariai juos skalbiate, balinate, juos vis tiek reikia keisti kartą į metus. Faktas tas, kad šie virtuvės tekstilės gaminiai – patogeninių bakterijų ir grybelių, galinčių mums sukelti žarnyno sutrikimų, kaupimosi vieta.
Be to, nuo dažno skalbimo ir dezinfekavimo audinys išdyla, praranda ne tik išvaizdą, bet ir sugeriamąsias savybes.
Namų šlepetės
Specialistai jau seniai tikina šeimininkus, kad dėvėti tas pačias šlepetes ilgiau nei 1 metus yra tiesiog nehigieniška. Tai gresia įvairiomis pėdų odos ligomis, pavyzdžiui, grybeliu.
Taip pat atminkite, kad šlepetės – tai jūsų asmeninis daiktas, kurio negalima duoti nešioti niekam kitam, kad neperimtumėte iš kito žmogaus jo odos negalavimų. Be to, dažnai nešiojant naminę avalynę, ji greitai praranda savo išvaizdą.
Mediniai peilių laikikliai
Laikui bėgant peilių stovų lizduose dėl ten patekusios drėgmės įsiveisia grybelis. Šią problemą galima išspręsti tik pakeitus stovą, nes po metų naudoti šią virtuvės įrangą tiesiog pavojinga!
O peilių nereikėtų tingėti prieš dedant juos į naują stovą sausai nuvalyti.
Tačiau net ir tai negarantuoja, kad medinio peilių stovo tarnavimo laikas pailgės.
Mūsų namuose yra daiktų, apie kurių dažną keitimą net nepagalvojame. Tačiau, deja, naudojant juos ilgiau nei 1 metus, gali kilti sveikatos problemų. Atsikratykite jų be gailesčio savo pačių labui.