Kuo gresia vyro kontroliavimas

Kaipgi mes, moterys, mėgstame tai daryti! Pakontroliuoti, kaip vyras vykdo mūsų pavedimus. Ir ar vykdo. Pasekti, patikrinti, įvertinti, pagirti. Arba pakritikuoti, išreikšti nepasitenkinimą. Skandalą užtaisyti. Ar apskritai viską padaryti pačiai, vis tiek iš jo nesulauksi!

Atpažįstate save? Prisipažinkite, visos mes karts nuo karto taip elgiamės.

Mes taip elgiamės todėl, kad paprasčiausiai nežinome, kuo gali baigtis vyro kontrolė ir kokį iš tiesų rezultatą mes gausime, pastoviai jį kontroliuodamos. Toks elgesys – tai destruktyvi, griaunamoji programa poros santykiuose, ji žudo meilės jausmą, švelnumą, tarpusavio supratimą, pagarbą. Belieka tik susierzinimas, agresija, abipusiai priekaištai, kaltinimai ir tuštuma.

Atrodytų, kas gi čia tokio blogo, kai kontroliuojame vyrą? Juk mes tai darome, skatinamos pačių geriausių norų! Bent jau mums pačioms taip atrodo.

Imkime ir pasižiūrėkime, kas mus skatina taip elgtis ir kaip į šią kontrolę žiūri patys vyrai.

Kodėl mes kontroliuojame? Moters požiūris: norime, kad vyras taptų dar geresnis. Mums atrodo, kad kontroliuodamos jo gyvenimą ir badydamos jų nosis į jų klaidas, trūkumus, sukelsime jiems norą tobulėti, už ką jie mums paskui bus neišpasakytai dėkingi. Mes rūpinamės savo mylimuoju. Todėl be paliovos kontroliuojame, ką jis apsirengė. Ar nusiplovė rankas. Ar pavalgė. Juk tai elementarus rūpinimasis! Kas čia blogo?

Mes siekiame, kad mudviem mūsų gyvenime būtų gera. Dėl to žaibiškai nustatome, kokioje srityje iki to „gero” dar neprisikapstėme ir skubiai taisome situaciją. Savaime aišku, nurodome tai savo vyriškiui ir kontroliuojame, kada jis pagaliau viską padarys, kad būtų gera. Mes norime, kad jis būtų sėkmingas ir uždirbtų pakankamai pinigų. Dėl to ir šitą sritį stengiamės kontroliuoti. Mums juk iš šalies geriau matyti, pavyzdžiui, kokios jo charakterio savybės trukdo siekti sėkmės. Ir mes ateiname į pagalbą, nurodinėjame tas blogas savybes, kurias reikia ištaisyti. Mes norime, kad jis būtų geras tėvas. Dėl to akylai sekame, kokį pavyzdį jis rodo vaikams. Ir jeigu ką – aiškiname, kas negerai.

Sekti, kontroliuoti? Na ir kas? Juk tai vaikų labui!

Kaip matome, vyro kontrolė mūsų nuomone – meilės, rūpestingumo ir troškimo, kad viskas būtų gerai, pasireiškimas.

O dabar pasižiūrėkime, kaip visa tai mato vyrai.

1. Kontroliuoja visada tas, kuris geresnis, protingesnis, turi daugiau patirties. Jeigu ji mane kontroliuoja, reiškia, ji žino viską, o aš – nieko. Ji protinga, aš – idiotas. Ji supranta, kaip reikia, o aš – neišmanėlis kūdikis.

2. Ji pastoviai kontroliuoja ar pavalgiau, ar šiltai apsirengiau, ar nesušalau. Aš ką – mažas vaikas? Panašu, kad ji nelaiko manęs suaugusiu žmogumi.

3. Jai nepatinku toks, koks esu, ji mane keičia ir perdarinėja. Vadinasi, nemyli manęs tikro, tokio, koks esu.

4. Aš jai ne autoritetas ir į mano nuomonę jai absoliučiai nusispjauti. Ji pastoviai nurodinėja mano klaidas, kritikuoja. Amžinai kažkuo nepatenkinta. Jai aš nieko nevertas.

5. Ji manimi nepasitiki ir įsitikinusi, kad nesusidorosiu.

6. Maža to, kad nejaučia jokios pagarbos, tai dar ir demonstruoja tai vaikams. Aiškina, kad esu neteisus jiems girdint. Ir kaip jie pajaus man tokioje situacijoje pagarbą?

Štai šitaip vyriškas protas suvokia kontrolę, kritiką, patarimus ir nurodymus. Tai ko gi mes siekiame? Kur mus nuves pastovus vyro kontroliavimas?

Yra trys įvykių plėtotės variantai.

Nesibaigiantis karas. Vyrą piktina toks mūsų elgesys ir jis priešinasi kontrolei. Tampa ūmus, įsižeidžia, šaukia, susierzina, suranda silpnas moters vietas ir pradeda keršyti jai už šitokį elgesį su savimi. Teisybės dėlei, kantrybės jiems ilgam neužtenka, dėl to šis santykių variantas laikinas ir, kaip taisyklė, veda į vieną kurį sekantį.

Vyras kovą pralaimi ir pasiduoda. Moteris galiausiai įtikina jį, kad jis nieko nesugeba, nesupranta, negali. Jis skuduras ir mazgotė. Ji juk viską žino geriau. Rezultate jis tokiu ir tampa – silpnu, jokios iniciatyvos daugiau nerodančiu skuduru.

Manote, kad sekantis variantas bus „Vyras laimi”? Tai įmanoma tik tuo atveju, jeigu moteris nustos jį kontroliuoti, supras, kodėl nereikia ginčytis su vyru ir stos jam ginti užnugario, pripažins mylimąjį šeimos galva ir autoritetu.

Bet kadangi mes nagrinėjame visiškai kitokio elgesio pasekmes, tai sekantis punktas bus: „Vyras neištveria ir išeina”. Pas kitą moterį, kuri jį gerbs, vertins ir juo pasitikės. Arba tiesiog išeina. Vienam vis tiek geriau, nei su žmogumi, kuris visur kiša savo nosį ir kontroliuoja bei terorizuoja.

Dėl to, mielosios moterys, susimąstykite. Jeigu baisiai knieti kontroliuoti – atėjo laikas keisti situaciją. Išmokite pasitikėti savo vyriškiu, gerbti ir vertinti jo privalumus ir nustokite koncentruotis ties jo trūkumais. Ir pamatysite, kaip pasikeis jis pats, jo charakteris ir jūsų santykiai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *