Meilė, buitis ir santykiai

Kiekvienas žmogus, užmegzdamas naujus santykius, turi būti pasirengęs pokyčiams ir tam, kad jie nebus tokie, kaip ankstesni. Svarbu išmokti būti lanksčiam, o būtent – ugdyti gebėjimą keistis, nejaučiant diskomforto. Pasistenkite vengti užsispyrimo, kategoriškumo ir konfrontacijos.

Nėra idealių receptų, patarimų, taisyklių. Mes visi labai skirtingi: su savo vaikystėje susiformavusiomis nuostatomis ir pažiūromis, santykių kūrimo patirtimi, charakteriais, temperamentu, gyvenimo vertybėmis ir svarbiausiais poreikiais. Tačiau priartėti prie vertų sprendimų šioje sferoje visgi įmanoma.

„Prisitrynimas” be totalių konfliktų įmanomas, jei visada atsižvelgsite į tris taisykles – Suprasti, Priimti, Padėti.

Kad kivirčų būtų mažiau, vertėtų pradėti nuo jūsų lūkesčių vienas kito adresu aptarimo (kas gamina valgyti, kas tvarkosi, kas plauna indus, kaip formuojamas šeimos biudžetas, kam pirmoje eilėje leidžiami pinigai, kaip drauge leidžiamas laikas). Nes svarbiausia problema yra ne tai, ką darome ar ko nedarome, o tai, ko tikimės vienas iš kito.

Pareigų ir atsakomybės sferų atskyrimas. Vienoms poroms tinka žodiniai susitarimai, kitoms – realios sutarties surašymas, nurodant šalių įsipareigojimus.

Kilus barniams, svarbu naudoti skirtingus elgesio stilius: nusileisti, išvengti, siekti kompromiso, bendradarbiavimo ir konfrontacijos. Šeimos santykiuose geriau atsisakyti „konfrontacijos” strategijos, nes tai – kelias į skyrybas, pagarbos sunaikinimas poroje.

„Vengimo” ir „nuolaidžiavimo” strategijos yra geros situacijose, kai ginčo objektas jums nėra toks svarbus, kaip jūsų antrajai pusei. Būkite atsargūs ir neleiskite strategijoms tapti nuolatinėmis, nes kitas asmuo gali tai priimti kaip savaime suprantamą dalyką ir nustoti vertinti jūsų „pasiaukojimą”.

„Kompromisų” strategija gera, kadangi leidžia patenkinti ir vienos, ir kitos pusės interesus. Tik nepamirškite, kad tai patenkina tik 50 proc interesų. Šalys negaus šimtaprocentinio pasitenkinimo.

Efektyviausias konfliktų ir kivirčų sprendimo variantas yra bendradarbiavimas, kai visiškai patenkinami šalių interesai ir poreikiai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *