Miegojimo kartu nauda

Grupė specialistų iš skirtingų šalių išsiaiškino, jog šeimyninėms poroms žymiai naudingiau miegoti kartu, nei atskirai. Buvo ištirta 12 porų, kurios kelias naktis praleido laboratorijoje, kur buvo atliekami polisomnografiniai (miego apnėjos) tyrimai.

Miego metu buvo fiksuojami įvairūs eksperimento dalyvių parametrai, pradedant smegenų skleidžiamomis bangomis, baigiant širdies veikla ir netgi akių judesiais. Taip pat visiems dalyviams buvo atlikti testai, kuriuose jie papasakojo, kaip ilgai trunka jų santykiai ir kiek gilūs yra jų jausmai.

Tyrimą atlikę mokslininkai padarė išvadą, kad greitojo miego fazė drauge miegantiems partneriams trunka ilgiau. Priimta manyti, kad būtent tomis poilsio minutėmis mes matome spalvotus, labai vaizdingus sapnus, taip pat sprendžiasi emocinės problemos, pasitraukia pergyvenimai ir stresas.

Taip pat buvo išsiaiškinta, kad partneriai sinchronizuoja savo miego schemas, jei miega drauge. Mokslininkų stebėjimai rodo, kad ši sinchronizacija susijusi su jausmų gilumu.

Miegas su mylimu žmogumi gali realiai pagerinti psichologinę savijautą, sugebėjimą kūrybiškai spręsti problemas. – pažymėjo tyrimo autorius, daktaras Heningas Johanesas Driusas iš Integracinės psichiatrijos centro.

ŠaltinisNaujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *