Toksiškas auklėjimas

Narcizų vaikai: toksiško auklėjimo pasekmės

Jūsų tėvas galėjo būti draugiškas ir linksmas, o motina atrodė kaip super moteris, kuriai nieko nėra neįmanomo. O namuose jūsų laukė pretenzijos ir šaltumas, kaip reakcija į bet kokį nepaklusnumą.

Kaip apsaugoti nuo tokio likimo nuosavus vaiku?

Kas yra narcisistinis asmenybės sutrikimas? Narcizams būdinga nepagrįstai išpūsta nuomonė apie save, savo svarbą. Tuo pat metu jų empatija yra absoliučiai atrofuota. Narcizai yra įsitikinę, kad visi aplinkiniai yra jiems skolingi ir viską privalo, ir tuo pačiu metu juos kankina kaltės jausmas, jei jie suklysta arba išgirsta kritiką. Jie kuria nepriekaištingą savo įvaizdį. Ir savo vaikų.

Narcizų vaikai

Su kokiais iššūkiais gyvenime susiduria narcizų vaikai?

Tu – „skystimas“

Yra du variantai.

Neišsakote savo poreikių ir išgyvenimų, kad nereikėtų būti panašiam į tėvą ar mamą, kurie visada kalbėjo tik apie save ir nesuvokė, kad yra banalūs egoistai.

Neginate savo įsitikinimų ir poreikių, kadangi nuo vaikystės jums buvo įteigta, jog tai, ko jūs norite, žmonių visiškai nejaudina.

Ir pirmuoju, ir antruoju atveju jūs suteikiate pretekstą kitiems elgtis su jumis atsainiai, su jumis visiškai nesiskaityti.

Ką daryti? Naudodamiesi prieinama informacija apie narcisizmą, pabandykite išsiaiškinti, kas buvo negerai su jūsų auklėjimo pagrindais.

Jūs irgi tampate narcizu

Kai kurie „narcizų“ vaikai patys perima tokį elgesio modelį. Stiprios valios vaikai gali manyti, kad jeigu nesigauna įgyti pranašumo prieš valdingus tėvus, tai geriau tapti tokiais kaip jie. Ir šie vaikai ims įsitvirtinti pasaulyje kitų žmonių sąskaita, paleisdami į darbą manipuliacija – iš baimės (įgytos vaikystėje), kad priešingu atveju bus sutrypti.

Ką daryti? Ieškokite profesionalios pagalbos, kad atsikratytumėte agresyvaus elgesio.

Jūs – brolių ir seserų konkurentas

Narciziškai nusiteikę tėvai savo vaikus laiko savo pačių įsikūnijimu, favoritais. Ir neretai iš dviejų vaikų pasirenka tą, kuriame, atrodo, yra viskas, ką vertina narcizas.

Išrinktasis gauna visus „laurus“, pagyrimus, paglostymus. Brangindamas savo mažąjį „genijų“, narcizas nesijaudina, kad anksčiau ar vėliau nusivils.

Antrasis vaikas tuo tarpu padaromas „atpirkimo ožiu”, kadangi narciziški tėvai sukonstruoja maždaug tokią santykių šeimoje schemą: šitas vaikas – kvailys, kuriuo neverta pasikliauti, o štai šitas – protingas ir šaunus.

Ką daryti? Svarbu suvokti, kad nesate atsakingas už tokį narciziškai nusiteikusių tėvų elgesį, kad ir kokiame vaidmenyje atsidurtumėte.

Jūsų savivertė priklauso nuo darbo pagal profesiją rezultatų

Narcizų vaikai greitai supranta, kad teisinga gyvenimo strategija – gyventi taip, kaip gyveno jų motina/tėvas, kitaip tariant – maitinti savo savivertę vien profesiniais pasiekimais. Tokių tėvų vaikai rizikuoja tapti darboholikais.

Ką daryti? Pasistenkite pajausti empatiją tėvams. Ne teisinti juos, bet pamėginti suprasti, kodėl jie taip elgėsi. Specialistai teigia, kad narcizų patologija susiformuoja dėl to, kad žema savivertė vaikystėje kaip apsaugą ima naudoti perfekcionizmą.

Jūs nesuprantate, ko jums reikia gyvenime

Skiriamasis narcizo bruožas – didybė ir puikybė: visos jo mintys yra apie tai, kad jis nuostabesnis už visus kitus, net jeigu tai nepagrįsta. Jeigu narciziški tėvai nepasiekia trokštamos sėkmės gyvenime, jie persiorientuoja į savo vaikų likimą. Ir stengiasi jį formuoti pagal savo skonį.

Ką daryti? Yra prasmės apriboti savo santykius su taip besielgiančiu tėvu ar motina. Narcizai tiesiog priverčia savo vaikus pasijausti tuščiais kiautais. Apie tai, kad metas apriboti bendravimą su tokiais tėvais, jums praneš 3 požymiai: smurtas, neigimas, psichopatija.

Bet koks smurtas yra neleistinas. Psichopatija pasireiškia kaip nesiliaujantis, nuolatinis melas ir tokios pat nesiliaujančios manipuliacijos.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *