Neatsitiktinė meilė

Sunku paaiškinti, kaip prasideda meilė, naudojant vien racionalius argumentus. Chemija yra chemija, tačiau šis jausmas žymiai gilesnis nei daug kas gali įsivaizduoti, o jo atsiradimo mechanizmas susijęs su dešimtimis pačių įvairiausių procesų mūsų psichikoje. Kaip suprasti, kodėl iš tūkstančių žmonių pasirenkame vieną, ar yra mūsų pasirinkime kokių dėsningumų?

Pasirodo, yra. Mes neatsitiktinai įsimylime gerus ar blogus, didžiakrūtes ar lieknutes, emocingus ar labai racionalius. Mūsų pasirinkimą diktuoja pasąmonės lūkesčiai, kurie gali labai daug apie mus papasakoti. Pasirengę sužinoti teisybę? Gaudykite faktus, kurie įrodys, kad partnerio pasirinkimas yra nulemtas iš anksto.

Panašus gerumo lygis. Paaiškėjo, kad patys patraukliausi santykių prasme partneriai yra tie, kurie pasižymi panašiu gerumo aplinkinių ir pasaulio atžvilgiu lygiu. Paprasčiau tariant, atlapaširdis vaikinas dažniausiai pritraukia tokią pat geraširdę merginą, o gyvūnėlių mylėtoją sudomins vyrukas, kuris irgi dažnai pamąsto apie augintinių globą. O štai abejingų labdarai žmonių dėmesį traukia tokie pat „sausi”, ypatingų emocijų nejaučiantys subjektai. Panašiems partneriams paprasčiau rasti bendrą kalbą, jie puikiai supranta vienas kito vertybes, drauge jas puoselėja ir tai sutvirtina santykius.

Papildančios emocijos. Ar pastebėjote, kaip vienoje poroje visada dera dvi priešingybės? Ryškus, emocingas vyras greta santūrios ir racionalios žmonos, arba atvirkščiai. Viskas dėl to, kad harmoningi santykiai mėgsta balansą: kažkas turi kaitinti atmosferą, o kitas ją atvėsinti, kažkas įkvepia, o jo partneris – mąsto blaiviau, kažkuris – sentimentalus, o jo pora – šaltakraujiška. Tokie skirtumai suteikia charakteriams pusiausvyros ir daro santykius glaudesniais.

Partneris panašus į kažkurį iš tėvų. Tai gana keistas efektas, tačiau daug žmonių išties įsimyli tuos, kurie išoriškai panašūs į tėvus: vaikinas renkasi kažkuo jo mamą jaunystėje primenančią merginą, o mergina – į tėtį panašų vaikiną. Yra čia ir savų paradoksų. Jeigu tėvai susilaukė vaiko vėlyvame amžiuje, gali atsitikti taip, kad jis pasirinks gerokai jaunesnį ar vyresnį partnerį, kadangi jos psichika laikys tai norma.

Bendri išvaizdos bruožai. Dar viena psichikos keistenybė – patrauklesnis atrodo tas kandidatas į partnerius, kuris kažkuo panašus į mus pačius (mimika, veido bruožai, kūno sudėjimas), kuris yra su mumis tame pačiame grožio diapazone. Kitaip sakant, gražūs renkasi gražius, paprasti ir normalūs – paprastus ir normalius, sportiški – sportiškus. Štai dėl ko svarbu save mylėti. Jeigu partneris yra mūsų atspindys, tai neapkęsdami savęs, savo išvaizdos, mes negalėsime priimti ir jo.

Iš neapykantos į meilę. Tyrimai jausmų srityje patvirtina, kad didžiausią simpatiją mums kelia žmonės, kuriems mes iš pradžių nepatikome, o paskui jie pakeitė savo nuomonę. O tie, kurie iš pat pradžių žvelgė į mus labai palankiai – pralošia. Kodėl? Mums malonu patirti pergalę prieš tariamus priešus. Juk kartą užsikariautas pasitikėjimas kur kas labiau vertinamas, nei lengvai įgyta simpatija. Štai iš kur tiek daug istorijų apie tai, kaip jiedu iš pradžių vienas kito pakęsti negalėjo, o paskui įsimylėjo.

Namų augintiniai. Žmonėms imponuoja partneriai, kurie gali kažkuo pasirūpinti ir ypač tai pasakytina apie moteris. Jeigu vaikinas laiko namuose šunį, mergina automatiškai vertina jį kaip labiau atsakingą ir patikimą partnerį, galintį paaukoti asmeninį laiką vardan tų, kuriuos myli. Kates laikantys vyrai moterims atrodo subtilesni ir rūpestingesni, o tai irgi pliusas.

Partnerio ūgis. Pasirodo, kai pasirenkame aukštesnį partnerį, mes pasąmoningai tikimės iš jo rūpinimosi ir apsaugos. O kai ieškome neaukšto ūgio puselės – pasitikime savimi ir trokštame patys vairuoti santykius. Štai dėl ko merginos dažniausiai ieško aukštų vaikinų, joms tai tvirto peties ir jėgos simbolis. O jei moteris pasirinko žemesnį vyriškį, galite būti tikri, kad jokių kompleksų ji neturi, yra atkakli, aktyvi, siekia sėkmės.

Panašus tempas. Dar vienas įdomus atradimas: mums patinka žmonės, kurie gyvena tuo pačiu ritmu, panašiu greičiu – neišsiveržia toli į priekį ir nesivelka iš paskos. Jeigu jūsų ir partnerio žingsniai sinchroniški – simpatija atsiras. Jeigu ne – pasąmonė net nesivargins atkreipti daugiau dėmesio.

Figūra ir apvalumai. Yra daug priežasčių, kodėl vyrai renkasi apetitiškų formų moteris. Pirmas dalykas – blaivus apskaičiavimas ir instinktas: tokia moteris tikrai turi puikią sveikatą ir galės susilaukti sveiko įpėdinio. Antra – apvalios moteriškės tvirčiau stovi ant kojų, atrodo geresnėmis šeimininkėmis, draugauja su kulinarijos knygomis, pasižymi sugyvenamu charakteriu ir tai negali netraukti vyrų, turinčių tikslą sukurti šeimą ir linkusių užmegzti ilgalaikius santykius.

Sutampantys elgesio modeliai. Ne paslaptis, kad visi mes vaidiname kokį nors vaidmenį: kaprizingą vaiką, globojantį tėvą ar savarankišką suaugusį. Santykiams mes renkamės sau tinkamus asmenybės tipus, maksimaliai tinkančius mūsų psichologiniam tipui: tėvas-vaikas, auka-tironas, suaugęs-suaugęs. Būtent dėl to infantilius žmones traukia autoritarinės asmenybės, kurios mėgsta rėžti pamokslus ir kontroliuoti, o suaugę ir nepriklausomi ieško tokių pačių kaip ir jie. Jiems taip patogiau.

Ir tegu visos meilės magijos paaiškinti neįmanoma, mes parodėme, kad renkantis gyvenimo draugą nes smulkmenos nėra atsitiktinės.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *