Neteisingi lūkečiai

Neteisingi lūkesčiai, susiję su santykiais, kurie juos sugriauna

Santykiai – subtili ir sudėtinga sistema, reikalaujanti nuolatinio dėmesio, supratimo, atvirumo ir abipusiškumo.

Tačiau dažnai būtent neteisingi lūkesčiai tampa pagrindine kliūtimi kelyje į darnius santykius.

Lūkesčiai – tai mūsų įsivaizdavimas, kokie turėtų būti santykiai, koks turėtų būti partneris, kaip jis turėtų su mumis elgtis.

Iš kur kyla visi tie lūkesčiai?

Jie susiformuoja iš mūsų ankstesnės patirties, aplinkinių žmonių, stereotipų ir netgi masinės informacijos. Dažniausiai šie lūkesčiai neatitinka realybės ir gali tapti dažnų kivirčų priežastimi. Apžvelkime dažniausiai pasitaikančius.

Idealus partneris

Visi turime tam tikrą partnerio vaizdinį savo galvoje. Dažnai jame dera viena kitai prieštaraujančios savybės: jėga ir švelnumas, nuolankumas ir tvirtas charakteris.

Ieškoti idealaus partnerio – viena pagrindinių santykių klaidų. Siekis įžvelgti kitame žmoguje tobulybę veda tiesiai į nusivylimą. Juk tobulų žmonių paprasčiausiai nebūna. Visi žmonės turi trūkumų, o gebėjimas priimti ir mylėti savo partnerį tokį, koks jis yra – svarbus žingsnis į darnius ir ilgalaikius santykius.

Nuolatinė laimė

Daugelis žmonių mano, kad santykiai visada turi teikti džiaugsmą ir pasitenkinimą. Tačiau gyvenime būna pakilimų ir nuosmukių, ir bet kokie santykiai neišvengiamai išgyvena sunkumus.

Prisiderinimo vienas prie kito etape, kai pora susiduria su įpročių skirtumais, stereotipais ir skirtingu auklėjimu, prasideda pirmieji ginčai. Nuolatinės laimės lūkesčiai pavirsta nuodais, griaunančiais santykius.

Partneris kaip visų sprendimų šaltinis

Lūkesčiai, kad partneris išspręs visas jūsų problemas ir išpildys visus jūsų norus, taip pat veda į nepasitenkinimą. Svarbu nepamiršti, kad kiekvienas žmogus yra pats atsakingas už savo gyvenimą ir laimę. Partneris gali tapti pagalbininku, atrama, bet ne burtininku, sprendžiančiu visas problemas.

Netikėjimas asmenine erdve

Santykiai nereiškia dviejų asmenybių susiliejimo į vieną. Kiekvienas partneris turi turėti savo asmeninio laiko saviraiškai ir tobulėjimui. Vieniems jo reikia daugiau, kitiems mažiau.

Nesugebėjimas suteikti vienas kitam laisvės ir siekis užpildyti visą partnerio laiką savimi, partnerį smaugia, sukelia nepasitenkinimo jausmą. Tuomet partneris ima vis labiau tolti ir vengti jūsų.

Besąlygiško palaikymo lūkesčiai

Palaikymas – labai svarbus santykiuose, tačiau tikėtis, kad partneris visada bus jūsų pusėje, gali būti nerealu. Sveikuose santykiuose turite gebėti priimti konstruktyvią kritiką ir suprasti, kad jūsų partneris gali turėti kitokį požiūrį.

Supratimas be žodžių

Manyti, kad partneris turėtų intuityviai suprasti jūsų mintis ir troškimus, yra dar viena didelė klaida. Atviras ir nuoširdus bendravimas yra būtinas harmoningiems santykiams. Kalbėkite apie savo jausmus, poreikius ir lūkesčius negalvodami, kad partneris perskaitys jūsų mintis.

Partnerio keitimasis

Daugelis žmonių pradeda santykius manydami, kad gali pakeisti partnerį taip, kad jis atitiktų jų idealus. Toks lūkestis retai kada atneša sėkmę, o dažniau sukelia pasipriešinimą ir nepasitenkinimą.

Svarbu priimti vienas kitą tokį, kokie esate, arba bendravimo pradžioje pasverti visus „už“ ir „prieš“ ir pačiam nuspręsti, ar galite kurti santykius su tokiu žmogumi?

Santykiai reikalauja darbo, kantrybės ir sąmoningo požiūrio. Išlaisvindami save nuo neteisingų lūkesčių, galite sukurti erdvę realiam supratimui ir realiai meilei.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *