Noriu būti kaip tėtis

Tėvas ir mama vaikui yra artimiausi žmonės. Jų įtaka mažyliui labai stipri, tėvai vaikams – visas pasaulis. Jie suteikia ne tik būtiniausią pagalbą ir palaikymą, aptarnaudami fiziologinius poreikius, bet duoda dar ir tai, kas žymiai svarbiau už materialius dalykus.

Bendravimas su tėvais pakloja pamatus visam žmogaus gyvenimui. Pirmieji metai žmogaus gyvenime išties yra patys svarbiausi. Prieš jo akis – patys brangiausi ir artimiausi žmonės. Nuo jų priklauso, ar jis bus tolimesniame gyvenime pasitikintis savimi, stiprus, drąsus, kūrybingas, geras, ryžtingas ar užguitas, viso pasaulio nekenčiantis nevykėlis.

Tėvai suformuoja empatiją, suteikia vaiku ir pirmąją bendravimo, emocijų ir jausmų patirtį. Išmoko vaiką konkrečiu būdu reaguoti į kitų žmonių emocijas ir gyvenimo įvykius. Taip suformuojami charakterio ir elgesio scenarijai – būsimo gyvenimo scenarijai. Paprastai visi kalba apie mamą, tačiau tėčio vaidmuo čia ne mažiau svarbus, ypač jei šeimoje auga sūnus. Daugelyje religijų ir kultūrų nuo 5-7 metų berniukų auginimu užsiėmė tik tėvas.

Kas kitas, jei ne tėtis, gali parodyti ir perteikti vaikui vyriško elgesio normas, teisingą modelį. Deja, dabar daug vaikų auga be tėvo. Po skyrybų mamos keršija buvusiam vyrui, apribodamos jam bendravimą su vaiku (net jei tėtis stengiasi matytis ir tikrai myli sūnų ir pasiruošęs auklėti ir rūpintis, o ne vien išlaikyti). Tokios moterys daro didžiulę klaidą. Ypač jei šeimos rate nėra kito suaugusio vyro – senelio, dėdės, gero šeimos draugo, bent jau sporto trenerio, kuris galėtų pamokyti ir perteikti savo teigiamą patirtį.

Kas šiuo metu realiai vyksta? Berniukas auga grynai moteriškame mamos, tetų ir močiučių rate. Darželyje, mokykloje, universitete jis vėlgi stipriai veikiamas moterų (90% mokytojų kolektyvo, jei ne daugiau), kurios neretai dažnai žemina mažojo žmogaus orumą, laužo ir gniuždo jo vyriškus bruožus. Neretai iš tokių berniuko užauga moteriško charakterio jaunuolis, „mamyčiukas“ – infantilus, silpnas, nepasitikintis savimi. Yra ir kitas kraštutinumas, kai paauglys pradeda maištauti, o paskui, užaugęs, neapkenčia visų moterų, keršija, o vyriškame kolektyve negali užmegzti normalių draugiškų ar darbinių santykių. Žmogus be vietos šiame pasaulyje. Visur jaučiasi ne savo rogėse – ir vyrų, ir moterų tarpe.

O mamos dažniausiai jaučiasi labai laimingos. Vyro vaidmenį mama projektuoja savo sūnui, primesdama jam nebūdingą elgesį, priversdama pernelyg anksti suaugti. Socialiniuose tinkluose ganėtina daug tokių ne itin adekvačių mamyčių, publikuojančių nuotraukas iš pradžių su 3 metų sūnumi, o paskui su 23 metų jaunuoliu, o parašas po nuotrauka lieka tas pats: „Geriausias mano vyras“, „Mano mylimas vyras“, „Vienintelis vyras mano gyvenime“. Čia jau apskritai incestu kvepia.

Mielos moterys, jei visgi norite, kad jūsų sūnus taip ir liktų vieninteliu vyru jūsų gyvenime, tęskite savo veiklą toliau ta pačia dvasia. O jeigu norite užauginti psichologiškai sveiką asmenybę, tikrą vyrą, o ne gyvenimo nuskriaustą nelaimėlį („mano meilės verta tik mama!”) – pasistenkite sutramdyti savo nuoskaudas, ambicijas, Ego, puikybę, leiskite vaikui sukurti normalius santykius su tėčiu.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *