Ši tema visada aktuali ir daugeliui žmonių šioje sferoje kyla didelių sunkumų. Dažnai atsitinka taip, kad žmogus, kuris atrodė nuostabus ir idealiai mums tiko, po kurio laiko tampa „visai kitu žmogumi“ ir neretai taip atsitinka jau tada, kai būna sukurta šeima, užgyventas bendras turtas, kai gimė vaikai. O tai labai komplikuoja tolesnių veiksmų pasirinkimą.
Ką gi daryti, kad nepatektumėte į tokią situaciją?
Yra keletas paprastų, bet tuo pat metu ir sudėtingų taisyklių.
Pati svarbiausia taisyklė, kurios būtina laikytis, yra ta, kad meilė – tai dar ne priežastis kurti santykius.
Tiesą sakant, jūs kol kas dar visiškai nepažįstate šio žmogaus ir jūsų euforija gali būti pagrįsta kuo tik norite, pačiomis įvairiausiomis priežastimis, įskaitant vaikystėje patirtas traumas ir jūsų asmenybės psichologinius ypatumus.
Ypač tai pasakytina, jeigu užaugote šeimoje, kurioje buvo ne patys sveikiausi santykių modeliai. Šiuo atveju tokią euforiją jumyse sukels žmonės, su kuriais bus galima atkurti tuos pačius nesveikus santykius, kokie viešpatavo vaikystėje, tėvų šeimoje. Štai kodėl negalima pasikliauti įsimylėjimu.
Nefantazuokite ir „nelipdykite” žmogaus įvaizdžio pagal savo pageidavimus
Kai žmonės dar tik pradeda bendrauti, jie dažnai yra linkę priskirti kitam daug įvairių savybių, kurios neturi jokių realių įrodymų. Kad padarytų įspūdį, žmonės linkę slėpti savo trūkumus ir susikurti gražų įvaizdį.
Tačiau visas tas idealus ir gražus paveikslas anksčiau ar vėliau išblėsta ir mes susiduriame su realybe, kuri gali labai skirtis nuo susigalvotų idealių fantazijų. Todėl orientuotis reikia tik į faktus ir žmogaus poelgius. Be to, reikia žiūrėti ne tik į tai, kaip žmogus elgiasi su jumis, bet ir su kitais žmonėmis.
„Su visais jis štai toks žmogus, o su manimi bus kitoks”
Kaip nebūtų gaila, bet žmonės praktiškai nesikeičia, o jeigu keičiasi, tai tik iš didelio noro ir jau tikrai ne dėl to, kad įtiktų partneriams. Tą patį galima pasakyti ir apie idėją, kad savo elgesiu jūs galite žmogų kažkaip pakeisti, perauklėti ir pan. Tokia schema dar niekada ir niekur nesuveikė, meskite ją iš galvos. Imti reikia tai, kas duodama. O jeigu nepatinka – atsisakyti.
Artėkite vienas prie kito pamažu. Maksimaliai pamažu
Draugavimo, asistavimo ir suartėjimo laikotarpis – tai būtent tas šansas pakankamai gerai pažinti žmogų, kad būtų galima jį kiek galima objektyviau įvertinti. Neverta pereiti prie intymių santykių anksčiau, nei po mėnesio ar pusantro pasimatymų, bendravimo ir vienas kito tyrinėjimo.
Partnerio šeima
Pabandykite išsiaiškinti, kokioje šeimoje žmogus užaugo. Neįmanoma neperimti iš tėvų šeimos santykių modelio, tai negali neturėti įtakos asmenybei.
Subrendęs ir suaugęs žmogus turi separuotis, atsidalinti nuo tėvų tiek fiziškai, tiek emociškai. Jeigu tikitės, kad savo meile išrausite žmogų iš tėvų šeimos „lysvės” ir jis taps kitoks, labai smarkai klystate.
Pasižiūrėkite į draugus ir mylimo žmogaus santykius su jais
Mes ne šiaip sau, ne atsitiktinai pasirenkame sau socialinį bendravimo ratą, mes renkamės tuos žmones, kurie mums tinka ir su kuriais jaučiamės komfortiškai, su kuriais turime daugmaž vienodus ir interesus ir panašias pažiūras. Todėl, pasižiūrėję į draugų ratą, galime labai daug ką suprasti apie patį žmogų.
Niekada savęs neįkalbinėkite
Tai paskutinė ir viena iš pagrindinių taisyklių. Jeigu žmoguje atradote kažką tokio, kas ne visai atitinka jūsų mintis apie būsimą partnerį, jums nereikia dėl to teisintis ir ieškoti priežasčių ar būdų, kaip su tuo susidoroti, išliekant santykiuose.
Negalima užmerkti akių į tai, kam priešinasi, ar kuo bjaurisi jūsų vidus. Svarbi sėkmingo šeimos gyvenimo taisyklė yra ta, kad partneriai turi daugmaž sutampančias idėjas apie pasaulį apskritai ir apie gyvenimą šeimoje – konkrečiai.